Papavero

Witamy, Gość
Nazwa użytkownika: Hasło: Zapamiętaj mnie

TEMAT: wszywanie rękawów

wszywanie rękawów 10 miesiąc 3 tygodni temu #4952

• Yorik2
  • Yorik2 Avatar
  • Czeladnik
  • Oklaski: 0
Witam Wszystkich !!
Bardzo proszę o pomoc . Posiadam płaszcz bez podszewki.
Krój - rękaw kimono(nie bardzo głębokie kimono) długośc do łokcia zawiązywany jak szlafrok bez zapięcia.Staram się opisac szczegółowo płaszcz. Chciałabym doszyc rękawy skórzane długie (na wzór płaszcza Zary). Nie wiem jak to zrobic?

Pozdrawiam
Beata
Administrator wyłączył możliwość publicznego pisania postów.

wszywanie rękawów 10 miesiąc 3 tygodni temu #4954

• controfiliburus
  • controfiliburus Avatar
  • Czeladnik
  • Otrzymane podziękowania 3
Przygotowałem dla Ciebie mini przewodnik. Na początku musisz wyciąć dwa trapezy równoramienne o jednej z podstaw długości obwodu obecnego mankietu (a). Druga podstawa ma mieć taki obwód aby się łatwo wkładało rękę przez niego (b). Wysokość tego trapezu to będzie długość elementu skórzanego (c). Wytnij to z papieru i dookoła dodaj po 1,5cm na szwy. Potem wytnij to z tej skóry dwa razy i z podszewki. Zszyj po ramiona trapezów składanjąc materiał prawa do prawej. Tak samo postąp z podszewką. Teraz wywiń na prawą stronę rękaw skórzany, podszewkowy zostaw na lewej, włóż skórzany w podszewkowy i zszyj krótki brzeg (krótką podstawę). Wywiń tak jak powinno być, a następie na lewą stronę, tak aby podszewka była na wierzchu.

a odprój podłożenie płaszcza na rękawie
b tak powinno wyglądać po odpruciu, gdzie beżowy brzeg to krawędź tkaniny
c włóż rękaw jeden na drugi i zszyj 1,5cm od brzegu, potem możesz jeszcze to obrzucić lub wykończyć lamówką

Mam nadzieję, że trochę pomogłem i opis nie jest strasznie zagmatwany:D tak samo moje poglądowe prymitywne rysunki mam nadzieję że pomogą.
Załączniki:
Za tę wiadomość podziękował(a): Yorik2

wszywanie rękawów 10 miesiąc 3 tygodni temu #4955

• controfiliburus
  • controfiliburus Avatar
  • Czeladnik
controfiliburus napisał:
Przygotowałem dla Ciebie mini przewodnik. Na początku musisz wyciąć dwa trapezy równoramienne o jednej z podstaw długości obwodu obecnego mankietu (a). Druga podstawa ma mieć taki obwód aby się łatwo wkładało rękę przez niego (b). Wysokość tego trapezu to będzie długość elementu skórzanego (c). Wytnij to z papieru i dookoła dodaj po 1,5cm na szwy. Potem wytnij to z tej skóry dwa razy i z podszewki. Zszyj po ramiona trapezów składanjąc materiał prawa do prawej. Tak samo postąp z podszewką. Teraz wywiń na prawą stronę rękaw skórzany, podszewkowy zostaw na lewej, włóż skórzany w podszewkowy i zszyj krótki brzeg (krótką podstawę). Wywiń tak jak powinno być, a następie na lewą stronę, tak aby podszewka była na wierzchu.

a odprój podłożenie płaszcza na rękawie
b tak powinno wyglądać po odpruciu, gdzie beżowy brzeg to krawędź tkaniny
c włóż rękaw jeden na drugi i zszyj 1,5cm od brzegu, potem możesz jeszcze to obrzucić lub wykończyć lamówką

Mam nadzieję, że trochę pomogłem i opis nie jest strasznie zagmatwany:D tak samo moje poglądowe prymitywne rysunki mam nadzieję że pomogą.

tamten załącznik jest zły, ten jest odpowiedni

wszywanie rękawów 10 miesiąc 3 tygodni temu #4956

• Yorik2
  • Yorik2 Avatar
  • Czeladnik
Jeszcze raz bardzo dziękuję i proszę o dodanie załącznika i jeżeli można to jeszcze raz opis połączenia rękawa skórzanego a płaszczem . Samo wykonanie rękawa skórzanego jest już dla mnie jasne.

Pozdrawiam cieplutko !!!

wszywanie rękawów 10 miesiąc 3 tygodni temu #4957

• controfiliburus
  • controfiliburus Avatar
  • Czeladnik
rkawek.jpg

Rzeczywiście nie dodał się ten odpowiedni, ehh. A co do wszywania to musisz włożyć na rękaw płaszcza ten skórzany wywrócony na lewą stronę, przeszyć wszystkie warstwy po brzegu i potem tylko obrzucić (czyli zabezpieczyć brzegi przed strzępieniem, był cały post o tym na stronie) i gotowe.
Time to create page: 0.178 seconds