Rozmiar: Dł. sukienki na środku tyłu w zależności od rozmiaru: 38 / 38 / 39,5 / 41 / 42 / 42,5cm  PLUS ŚCIĄGACZ. Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj.

Tkanina: Elastyczna tkanina, szerokość 150 cm, długość: 190 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina. Dwa guziczki na mankiety.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia oraz owerlok.


Ta bluzka składa się z niezbyt wielu elementów, dlatego ma również niezbyt wiele szwów. Szwy ramion, które biegną aż do mankietów oraz szwy łączące kimono z mankietami oraz ściągaczem na biodrach. Do tego szew na środku tyłu, doszycie obłożeń i gotowe. Bluzka do uszycia w jedno krótkie zimowe popołudnie.

Wykrój do pobrania 

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć obrazek,  wykrój do pobrania on-line.

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z tkaniny:

  • 1 przód wraz z tyłem,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć przód z całości
  • 2 obłożenie przodu,  1 raz  ze złożonego materiału, przy czym szablon należy ułożyć wzdłuż zgięcia tkaniny, aby wyciąć przód z całości
  • 3 obłożenie tyłu,  1 raz  ze złożonego materiału,
  • mankiety prostokąt,  1 raz  ze złożonego materiału. Szerokość prostokąta=obwód ręki. Długość prostokąta = 2*wysokość mankietu.
  • "ściągacz" 1 raz  ze pojedynczej warstwy materiału. Szerokość prostokąta=obwód bioder. Długość prostokąta = 2*wysokość ściągacza. Ściągacz dopasuj na sylwetce.

Proponowany układ wykroju na tkaninie, KLIKNIJ aby obejrzeć w powiększeniu.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

alt

Ostatnie spojrzenie na nasz model, mamy nadzieję, że spodoba się Wam ta propozycja.

 Wykrój do pobrania Wykrój do pobrania

Tą bluzką Ania powiększyła i tak już wielką paczkę dla siebie.

alt

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#38 papavero 2014-11-24 10:34
Cytuję tesiakus:
Temat dawno nieruszany, ale się pochwalę, że uszyłam i wszystkim się podoba mój nowy ciuszek :lol:
Bardzo dziękuję za wykrój i oczywiście witam się z wszystkimi gdyż to mój pierwszy komentarz :-)

Pokaż :-) Bo wiesz, nie uwierzymy jeśli nie zobaczymy ;-)
tesiakus
#37 tesiakus 2014-11-23 19:36
Temat dawno nieruszany, ale się pochwalę, że uszyłam i wszystkim się podoba mój nowy ciuszek :lol:
Bardzo dziękuję za wykrój i oczywiście witam się z wszystkimi gdyż to mój pierwszy komentarz :-)
Świeżynka
#36 Świeżynka 2014-01-12 19:41
Cudowny model papavero, czaiłam się, czaiłam, znalazłam piękną dzianinkę w wężą skórę i... po kilku miesiącach czajenia zaczynam wreszcie kroić :D Pochwalę się jak skończę (trochę zejdzie, bo aktualnie czekam na nową maszynę, jupi :D i ofkorz muszę na nowej już uszyć ;) )
roza1801
#35 roza1801 2012-12-19 15:25
bluzka świetna. zdjęcie dostępne w moim albumie Kasia bo nie wiem jak wstawić zdjęcie do komentarza.
kkammillkaa
#34 kkammillkaa 2012-06-25 23:23
czy mozna prosic o wykroj w rozm 50/52?? bardzo prosze :)
Magducha
#33 Magducha 2011-10-16 18:03
Dzięki papavero za odpowiedź. :-) Zastanawiam się nad tym wszystkim. Nie wiem jaka kwota byłaby wystarczająca na niezły overlock. Bo są takie za 700 i 2000. Nie wiem ile będę miała czasu na przygodę z szyciem :) I czy wydatek taki się zwróci. Zawodowo zajmuję się czymś innym. Maszynę kupiłam kilka lat temu i wtedy nie myślałam, że będę szyła coś więcej niż pościelowe dla siebie :-) Ma ścieg overlockowy, na grubszych tkaninach się sprawdza dobrze. Dokupiłam sporo fajnych stopek.
Muszę pomyśleć co z tym fantem zrobić :-) Jestem mocno zaskoczona, że szycie mnie tak wciągnęło :-)
papavero
#32 papavero 2011-10-15 18:00
Za to co napiszę, sama przed sobą powinnam się wstydzić :P bo uważam, że lepszy taki niż brak owerloka.

Więc wspominając mój mini owerlok, który posiadałam na studiach, miał on dwie zasadnicze wady przeze mnie odkryte:
-Bywało, że nawleczenie nici trwało godzinami a ich zerwanie podczas szycia było częste. Ogólnie nie używam wulgaryzmów, ale ta maszyna usłyszała ode mnie wielokrotnie wiele różnych słów, które pozostały jedynie między nami...
- Jeśli nie potrafimy sami, lub nie mamy pod ręką kogoś, kto nam go wyreguluje raz na jakiś czas, to stanie się bezużyteczny. Mój facet wiedział, że albo będę chodziła w kieckach albo nie (znaczy się albo mi go wyreguluje albo nie), więc mój działał.

Mnie w czasach studenckich nie było stać na lepszego. Ten był dość sporym wydatkiem. Ale nie uważam, iż była to strata kasy. Działał i służył mi przez kilka lat.

W skrócie, jeśli nie stać Cię na nic lepszego, to uważam, że ten plus duża dawka cierpliwości i jakoś pójdzie. Ale jeśli tylko możesz wydać więcej kasy, to zrób to bez zastanowienia i wybierz coś innego.

Co innego z maszynami do szycia, w tym przypadku moje zdanie jest takie, że jeśli mamy mało kasy na najtańszą maszynę, należy poczekać aż w skarbonce znajdzie się trochę więcej i wybrać od razu lepszą.
tszecia
#31 tszecia 2011-10-15 16:34
O dziękuję bardzo :) teraz rozumiem i mi głupio że nie umiałam na to wpaść :D Dzięki jeszcze raz :)
Magducha
#30 Magducha 2011-10-14 19:32
witajcie

Mam pytanko. Czy któraś z was używała kiedyś tzw mini overlocka ? Jest niedrogi, ale czy faktycznie wystarczy do domowego użytku?

pozdrawiam
kaskakielbaska
#29 kaskakielbaska 2011-10-14 16:25
Rany boskie, już widzę te bójki o maszynę. I jeszcze rzeczy uszyte przez mojego ślubnego, które pewnie z uprzejmości musiałabym nosić:)
Ale tak serio to chciałam bardzo, bardzo podziękować za te wszystkie cudowne rzeczy, którymi nas obdarowujesz. Wyobrażam sobie, ile to musi być pracy. Jeśli rzeczywiście jest tak, że to co się daje z siebie innym wraca do tego, który daje, to będziesz milionerką;)