Amanda Arena.

Amanda Arena to nici, których używam w pracowni najczęściej. Mają naprawdę szerokie zastosowanie, które opiszę poniżej. Zanim jednak szczegółowo obejrzymy, do czego świetnie się nadają, opowiem Wam o tym, czym tak naprawdę one są. Bardzo krótko i prostym językiem. Tak aby przyjemnie się czytało. Zanim do tego przejdę, chciałabym Wam o czymś powiedzieć. W tym roku fabryka obchodzi okrągłą rocznicę działalności. Produkują dla nas nici już od 30 lat. Dla mnie jest to na tyle długo, że znam ich produkty od początku mojej przygody z szyciem. A dla Was? Znacie je od dawna? Czy może dopiero ja namawiam Was do korzystania z tego co polskie i dobre?

Kliknij aby powiększyć

Wróćmy do tematu tego artykułu. Arena to nić wytworzona z poliestru. Skręcona z dwóch lub nawet większej ilości kawałków przędzy. W procesie jej wytwarzania stosowana jest specjalistyczna chemia, która zapewnia świetne właściwości nitki ułatwiające szycie. A poniżej zdjęcia kilku szpulek Areny. Czyż nie są piękne?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Duuuużo kolorów.

Nici Arena produkowane są standardowo w ogromnej gamie kolorystycznej. Mamy do wyboru ponad 300 kolorów. To naprawdę ilość, która jest wystarczająca dla hobbystów. Ciężko jest znaleźć materiał, do którego nie jesteśmy w stanie dobrać odpowiedniego koloru Areny. A to nie wszystko. Amanda barwi nici na zamówienie. I chociaż raczej nie możemy liczyć na zafarbowanie jednej nitki, to gdy tylko ktoś z Was postanowi zostać producentem odzieży, szytej w większych ilościach egzemplarzy, taka opcja na pewno będzie świetna.

Kliknij aby powiększyć

500, 1000 czy 5000 metrów?

Areny nawijane są na różne szpulki. Na tych wielkich mieści się nawet 5 kilometrów nitki. Na poniższym zdjęciu widoczna jest czarna nić, nawinięta na ogromną szpulę, którą zdjęłam do zdjęć z mojego owerloka. Dla porównania niebieska nitka to zwój o długości 500m, czyli najpopularniejszy rozmiar dostępny w każdej pasmanterii. A to nie wszystko, niektóre z Aren to szpulki z nitką o długości 1 km. W przypadku grubych nici dostępne są również malutkie szpuleczki z nitką o długości 150m. To jaką nitkę kupimy zależy od naszych potrzeb. Polecam nabywanie małych szpulek w tych kolorach, których używamy sporadycznie. Ale czarne czy białe warto kupić od razu hurtem, na wielkich szpulach. One i tak się przydadzą.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Różne grubości nitek.

Nici Arena produkowane są w różnych grubościach. Na pierwszym zdjęciu widoczne są dwie z nich. Najcieńsza nitka to Amanda Arena 120, czyli zielona modelka. Brązowa nitka ma grubość 30. Czyż nie wygląda przy swojej chudszej koleżance jak gruby sznurek? Pozostałe grubości, a dokładniej ich oznaczenia, widoczne są na obrazku po prawej stronie. Tak szeroki wachlarz grubości jest fantastyczną ofertą. Dzięki takiej różnorodności każdy może wybrać coś dla siebie. Zarówno do szycia odzieży jak i zupełnie innych elementów takich jak tapicerka czy torebki. Warto wiedzieć, która nitka do czego służy. Dlatego poniżej postaram się przybliżyć Wam tą wiedzę. Najprościej jak się da, czyli z pomocą wielu obrazków.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Amanda Arena 120 to najpotrzebniejsza nitka z tej rodziny. Można nią uszyć niemal wszystko. Każda odzież, damska, męska i dziecięca, może zostać przygotowana z jej pomocą. Jeśli więc zastanawiacie się, do czego się przyda, odpowiedź jest banalnie prosta. Niemal do wszystkiego. Odzież, bielizna, pościele i dziecięce akcesoria, które ostatnio są tak modne wśród szyjących osób. Nitki te założymy zarówno do maszyny do szycia jak i owerloka. Bez innych nitek można się obejść, tej nie może zabraknąć ani w domowej ani profesjonalnej pracowni krawieckiej. Sięgamy po nią często i jest naprawdę świetna. Do Amandy Areny polecam igły w rozmiarze 70-80.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kolejna nitka o symbolu 80N jest znacznie grubsza od swej poprzedniczki oznaczonej symbolem 120. A jeśli grubsza, to na pewno służy do nieco bardziej specjalnych zadań. Sięgnij po nią, gdy szyjesz z grubszych materiałów. Sprawdzi się przy wszystkich płaszczach, grubych kurtkach. Wykorzystasz ją również do szycia garniturów i  mundurów. Przydatna okaże się podczas szycia odzieży roboczej, czyli odzieży wykonanej z grubych i wytrzymałych tkanin, jak np. drelichy. Świetnie sprawdzi się do wykonywania dziurek z pomocą dziurkarek oraz do pikowania. Igły idealne do tej nitki to takie z symbolem 80-90.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Oto nitka do zadań specjalnych. Z jej pomocą uszyjesz każdy płaszcz. Niezależnie od tego, czy będzie to płaszcz damski, męski czy dziecięcy. Przyda się również przy szyciu odzieży roboczej i wykonywaniu dziurek na specjalistycznych dziurkarkach. Ale nie to w niej lubię najbardziej. Moje ulubione zastosowanie to wszystkie wyroby z denimu. Torby, torebki, spódniczki, bluzy i spodnie. Uwielbiam denim. I nie wyobrażam sobie szycia bez takiej grubszej nitki. Pamiętaj, aby do takich nici dobrać odpowiednią igłę. Producent poleca igły o grubości 80-90.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Czym grubsza nitka, tym poważniejsze szycie. W przypadku Amandy Areny 30 jest to już dość poważna grubość, dlatego polecana jest ona do ciężkich tkanin. Jeśli tylko sięgasz po denim, to obiecuję, że ozdobne stębnówki wykonane tą nitką będą się prezentować rewelacyjnie. A jeśli szyjesz torby, polecam je do szycia. Sprawdzą się tak samo dobrze, jak przy szyciu tapicerki. A nawet ozdób i akcesoriów szytych z materiałów tapicerskich. Dobrą wiadomością jest też to, że będą przydatne podczas szycia galanterii skórzanej. Wszystkie torby, torebki czy portfele będą Ci wdzięczne za taki wybór. Pamiętaj o dobrych igłach, odpowiednich do wybranego materiału oraz w rozmiarze 110-130.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Oto najgrubsza z nitek. Jest naprawdę gruba. Trudno jest mi sobie wyobrazić, że wykorzystasz ją do szycia odzieży. Producent poleca ją do worków i ciężkich wyrobów technicznych. I jest to na pewno dobra droga. Wielkie techniczne worki na ciężkie materiały na pewno mogą być spokojne, gdy zszyje się je Amandą Areną 10. Oczywiście warto wtedy wybrać igły o rozmiarze 140-160. A jak już o workach mowa, to na bank, jestem o tym przekonana, właśnie tymi nitkami uszyty został worek na prezenty Mikołaja. Prawda?

  Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Przypomnienie o konkursie.

 Moi drodzy, Amanda ufundowała świetne nitki jako konkursowe nagrody. Ale to nie wszystko. Przyopminam, że w chwili obecnej trwa konkurs "Pokochaj szcycie z FastTextile" a nagród jest znacznie więcej. Zachęcam do zapoznania się z naszymi sponsorami, którzy specjalnie dla Was przygotowali to, co mają najlepszego. Oto oni:

  • Organizator konkursu, czyli Papavero sp z o.o.
  • Producent najlepszych na świeci nici do szycia, firma Amanda sp. z o.o. z Sulechowa
  • Właściciel strony internetowej Krohmall.pl, firma Huuft sp. z o.o.
  • Właściciel sklepu z materiałami Tkaniny-polary.pl, firma AC Fashion sp. zo.o. z Łodzi

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A na koniec przypominamy, że organizatorem konkursu jest Papavero.pl. A cudowną pomocną dłoń zaoferowały dziewczyny z grupy 123szyjeszty, które będą najostrzejszą częścią jury.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Rozstrzygnięcie całego konkursu odbędzie się na jesiennych targach FastTextile, stąd nazwa naszego konkursu. Do którego raz jeszcze gorąco namawiam wraz ze wszystkimi członkami jury i sponsorami nagród.

Kliknij aby powiększyć

100% (2 głosy)
1579 wyświetleń