Książki

Lubię, gdy rzeczy są funkcjonalne. Gdy spełniają dodatkowe role i ułatwiają nasze życie. Właśnie dlatego w mojej książce znalazły się dwie zakładki. Jedna w postaci tasiemki a druga w postaci dużej zakładki spełniającej rolę skalówki.

Oto mój egzemplarz książki. Taki, który leży na wierzchu w pracowni. Zaglądamy do niego czasem. Pokazujemy, dajemy pooglądać wszystkim gościom. Dlatego został tak brutalnie oznaczony, aby przypadkiem gdzieś się nie zawieruszył. I gdyby kogoś oburzyło pisanie po książkach to spokojnie, admin już na mnie za to nakrzyczał. I chociaż zrozumiał, że to było potrzebne, to i tak nakrzyczał za bazgranie po okładce.

Oto lista modeli najważniejszych sukienek. Sukienek idealnych. Czyli takich, które wraz z moją książką możecie skonstruować samodzielnie. Oczywiście to tylko początek drogi. Te modele mają na celu ukazanie, w jaki sposób należy podejść do formy. A po przejrzeniu tych wybranych przeze mnie, będziecie w stanie skonstruować tysiące własnych pomysłów. Na co bardzo liczę.

Chciałabym Wam pokazać, jak wyglądała droga książki z drukarni do Was. Kilka z tych chwil uwieczniłam na zdjęciach. Z myślą o tym, że będzie to relacja dla Was oraz pamiątka dla mnie. Na te zdjęcia będę patrzeć z przyjemnością zarówno za kilka dni jak i kilka lat. Jestem Wam wdzięczna za to, że ogromna część nakładu jest już u Was. A kolejne paczki już szykują się do drogi.

Przedsprzedaż trwać będzie jeszcze do środy. Ale już dziś chciałabym Wam powiedzieć, że jesteście wspaniali.

30 sekund. Tyle dokładnie trwają w sumie dwa filmy. Oczywiście czysto krawieckie. Spieszę Wam je pokazać.

Chciałabym pokazać dwóm osobom, jak powstawała moja książka. Zacznę od tego, kim one są. A potem dokładnie opiszę techniczny aspekt powstawania książki. Pierwsza ze wspomnianych osób to Ty. Zaglądasz do mnie, czytasz moje teksty, dlatego spieszę zaspokoić Twoją ciekawość. A druga osoba to ja. Chcę ten tekst zostawić tutaj dla siebie. Tak aby pamiętać, jak to było. Aby za kilka lub kilkanaście lat wrócić tutaj i przypomnieć sobie ten ważny dla mnie rok.

Przedsprzedaż będzie trwała od dziś aż do momentu, w którym drukarnia dostarczy do nas książki. Planowany dzień dostawy to 21 listopada, dlatego do tego momentu mam dla Was dużo niespodzianek. Każdy, kto zakupi książkę zanim jeszcze dojedzie ona do nas, otrzyma kilka prezentów. Poniżej opiszę je wszystkie.

Chcę Ci pokazać, co znajduje się w środku mojej książki. Wstęp do artykułu będzie krótki. Jestem pewna, że od razu przejdziesz dalej. Mam bowiem nadzieję, że Cię to ciekawi.

Wychodzę z założenia, że jak coś jest dla każdego, to tak naprawdę nie jest dobre dla nikogo. Dlatego na początku, zanim zaczęłam pisać książkę, zastanawiałam się dla kogo ją napiszę. Kim jest mój Czytelnik. Czy coś już powinien potrafić, czym jest zainteresowany i jakiej wiedzy pragnie. Zastanawiałam się również, jak szczegółową formę opisu powinnam przedstawić, czyli jak bardzo dokładnie zilustrować wszystkie etapy pracy. Tak naprawdę, to zanim zaczęłam pisać książkę zastanawiałam się nad Tobą. Kim jesteś, czego potrzebujesz i co według mnie ułatwi Twoją przygodę z krawiectwem. I właśnie to opiszę  w poniższym artykule. A Ty będziesz mieć możliwość sprawdzenia, czy to o Tobie myślałam przez cały etap powstawania książki.