Rozmiar: 50-62. Tym razem rozmiar oznacza obwód głowy w centymetrach. Aby sprawdzić swój rozmiar, wystarczy zmierzyć obwód głowy, nie trzeba  szukać żadnej tabelki z wytycznymi. 

Tkanina:  szerokość 150 cm, długość 25 cm. 

Dodatki krawieckie: Nici, wkład odzieżowy.

Akcesoria krawieckie: Ostre nożyce, szpilki i oczywiście maszyna do szycia.

Model polecany: Wszystkim kobietom, nawet tym najmłodszym (po odpowiedniej korekcji wysokości główki kapelusza).

Ten kapelusz to również szansa na znalezienie się na odpowiedniej liście w tym miejscu. Zachęcam zamiast nieokrytej czupryny pokazanie się w czapce z daszkiem naszej wspólnej produkcji.

sjo347 1

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia.

Z tkaniny oraz podszewki kroimy:

  • 1 czapka,  5 razy z pojedynczej warstwy tkaniny
  • 2 daszek, 2 razy z pojedynczej warstwy tkaniny

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

Czekamy na Wasze piękne realizacje.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

goma
#13 goma 2014-04-24 21:45
A wyszło coś takiego :) i tak pięknie jak na pierwszą próbę .
gojami
#12 gojami 2013-10-04 08:12
Cytuję BlueTit:
Witam, czym polecacie usztywnić czapkę, a czym daszek by był taki sztywny jak w czapkach kupnych? Pozdrawiam:)


Ja wykorzystuję stare zdjęcia RTG. Trochę cienkie, ale z efektu byłam zadowolona. Można też dodatkowo włożyć filc lub polar, co pogrubi daszek. :lol:
emi247
#11 emi247 2013-09-09 12:27
Cytuję imp18:
Cytuję BlueTit:
Witam, czym polecacie usztywnić czapkę, a czym daszek by był taki sztywny jak w czapkach kupnych? Pozdrawiam:)

W tych kupnych są plastikowe wkłady - można czasem nawet takie dostać w sklepie w ilości nie hurtowej :P


Jeśli ktoś ma możliwość kupienia takiego wkładu plastikowego to na pewno będzie to lepszym rozwiązaniem niż użycie wkładu odzieżowego, ja do swojej czapki użyłam 4 warstw fizeliny, najsztywniejszej jaką miałam + sztywny materiał a i tak efekt nie jest idealny:

imp18
#10 imp18 2013-09-03 16:08
Cytuję BlueTit:
Witam, czym polecacie usztywnić czapkę, a czym daszek by był taki sztywny jak w czapkach kupnych? Pozdrawiam:)

W tych kupnych są plastikowe wkłady - można czasem nawet takie dostać w sklepie w ilości nie hurtowej :P
BlueTit
#9 BlueTit 2013-09-03 15:26
Witam, czym polecacie usztywnić czapkę, a czym daszek by był taki sztywny jak w czapkach kupnych? Pozdrawiam:)
parowt
#8 parowt 2013-08-20 19:54
sorrki za błąd :cry:
parowt
#7 parowt 2013-08-20 19:52
ttttttttttttttttt
emi247
#6 emi247 2013-08-20 13:28
Uszyłam ale nie wiem czy tak to miało wyjść :sigh: strasznie głęboka wyszła i ten daszek jakiś taki szeroki chyba na boki, nie mam w domu żadnej czapki żeby porównać ale tak mi się wydaje ze w tych sklepowych to trochę inaczej to wygląda, u mnie z przodu wygląda bardziej jak kapelusz niż czapka :sad: ale jak na pierwszy raz to jestem zadowolona ;-) i chyba na zimę też sobie uszyję jakiś kaszkiet :-)
madalena87
#5 madalena87 2013-08-14 14:04
No nie wierze czapka z daszkiem wszystkiego bym się spodziewała ale nie tego. Ale jak dla mnie super spróbuje sobie taka uszyć. szkoda tylko ze czapka z daszkiem pojawiła się na koniec lata.
papavero
#4 papavero 2013-08-14 13:05
To do przymiarki wytnij dłuższą.