Nie tylko mężczyźni noszą krawaty. Kobiety również wykorzystują ten element garderoby w swoich stylizacjach. Dla mnie pozostanie on jednak męskim kawałkiem świata mody. Szczególnie, gdy nosi go tak przystojny facet jak ten na zdjęciu powyżej lub jeszcze przystojniejszy papaverowy admin. Swoją drogą muszę mu tak słodzić, bo pracuje nad drobnymi zmianami na papavero.pl i zasługuje na takie głaski.

 No to do dzieła. Zaczynamy od narysowania długiego chudego prostokąta. Mój ma wymiary 180 cm długości oraz 8 cm szerokości. 

Kliknij aby powiększyć

 Kolejny krok to podział naszego prostokąta na cztery części. Po prostu dzielimy go na pół w pionie i na pół w poziomie.

Kliknij aby powiększyć

 Wstępnie wykreślimy kształt naszego krawata. Spójrz na czerwone linie poniżej. Po lewej stronie między nimi jest dokładnie 5 cm. Na środku prostokąta zbiegają się nieco do siebie w rezultacie czego znajdują się w odległości 3,5 cm od siebie. W kierunku prawej strony znów się rozchodzą by na końcu znajdować się w odległości 8 cm od siebie.

Kliknij aby powiększyć

 Czas na końce. Czerwone linie wskazują jak wymodelować je w naszym modelu. Dokładny kształt zależy jedynie od Twojego projektu. Możesz je dowolnie przyciąć.

Kliknij aby powiększyć

 Pozbywamy się linii pomocniczych i zostaje jedynie kształt naszego krawata. A dokłanie jego prawa strona. Brakuje jeszcze lewej. W tym celu zabawimy się w kolorowanie poniższego obrazka.

Kliknij aby powiększyć

 Kolory są przypadkowe. Po prostu 4 różne, aby łatwiej było zauważyć co się dzieje. Oczywiście nikt Cię nie zmusi do malowana po szablonie, to tylko taki zabieg, aby łatwiej było nam pooglądać kolejne etapy.

Kliknij aby powiększyć

 Do naszego krawata, tego niepokolorowanego, musimy dodać jeszcze jeden. Widzisz to? Ten biały to nasz krawat, kolorowe kawałeczki to drugi krawat ułożony nieco inaczej. Proste, prawda?

Kliknij aby powiększyć

 Jedyna rzecz, która nam się nie podoba i na którą nie możemy się zgodzić to dziwaczne rogi. Na czerwona zaznaczyłam, co należy po prostu odciąć nożyczkami lub wymazać gumką.

Kliknij aby powiększyć

 Oto co powstaje po wymazaniu zbędnych kawałeczków.

Kliknij aby powiększyć

 Wymażmy jeszcze wszelkie linie pomocnicze otrzymując nasz krawat. Forma jest już prawie prawie gotowa.

Kliknij aby powiększyć

 Znów pomocą okazać się  może gotowy krawat. Zauważcie, że nie jest on uszyty z jednego kawałka tkaniny. Czerwone linie pokazują w którym miejscu należy rozciąć formę. Zielona linia to nitka prosta, pamiętajcie o jej narysowaniu pod kątem 45 stopni do boków początkowego prostokąta.

Kliknij aby powiększyć

 Bierzemy nożyczki, rozcinamy wzdłuż poprzednio narysowanych czerwonych linii otrzymując trzy kawałeczki krawata. Teraz wystarczy dodać dodatki na szwy i przystąpić do szycia.

Kliknij aby powiększyć

A zadanie domowe brzmi. Jak nadać inny kształt naszemu bohaterowi. Co w przypadku, gdy chcemy aby był dużo grubszy, poszerzamy po całości czy tylko w jakimś szczególnym kawałeczku?

100% (0 głosów)
14576 wyświetleń

Komentarze

Aga
#5 Aga 2017-07-12 14:31
Cytuję czajna:
a co się stanie jeśli nie rozetniemy? Ja bym chciała z jednego kawałka materiału zrobić;)

Zużyjemy bardzo dużo materiału, bo jest krojone po skosie.
czajna
#4 czajna 2016-12-17 14:12
a co się stanie jeśli nie rozetniemy? Ja bym chciała z jednego kawałka materiału zrobić;)
Laila
#3 Laila 2013-11-12 19:50
Ja się zastanawiam jak uszyć taki na gumce.
chiboogi
#2 chiboogi 2013-11-12 11:14
O! super artykuł, a już się zastanawiałam czy rozpruwać krawat męża :lol: :P
AsiaR
#1 AsiaR 2013-11-11 21:20
Mi wygląda na to, że środkowa część jest przy kołnierzyku i jej za bardzo poszerzać nie można, bo będzie brzydko się układać..... Porównując 2 krawaty brata środkowe części są zbliżone, czego nie można powiedzieć o przedniej- czyli powiększamy głównie część, która ma być na przedzie i ewentualnie trochę tą tylnią .... Chtba