Rozmiar:  Kura jest rozmiaru kury i nie należy dalej drążyć tego tematu. 

Materiał: wystarczą kolorowe resztki.

Dodatki krawieckie: Nici, dwa guziki.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia).

 

Oto nasze kury. Każda ma po dwie kieszenie na bokach, tak aby w skrzydłach zmieścić jakieś ważne kurze sprawy... może jakiś list miłosny od koguta, albo jakieś nowe wytyczne co do znoszenia jaj z Najwyższej Inspekcji Kurzej. Kto tam kury wie, ważne, że będą obecne na świętach. Na pewno się nie spóźnią. A na pewno nie tak jak ciotka, która kieszenie przyszywała już przy malcu... za to mógł wybrać kolor skrzydeł... a próbowaliśmy chyba ze stu różnych kolorów... ufff!

.sjp394 2sjp394 1

 
      

Na początek pobierz wykrój i sklej zgodnie z instrukcją. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • Kurę właściwą 2x
  • Skrzydła 2x
  • Grzebień 2x
  • 2x korale

  

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.