Rozmiar:  98-152, przy każdym wzroście rozmiary według obwodu: S, M, L

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152L: 100cm granatowego oraz 30 cm błękitnego polaru

Dodatki krawieckie: Nici. Zamek rozdzielczy. Długość środka przodu prezentuje tabela na samym dole artykułu.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia), overlock.

Rozmiarówka. Kamizelka została przygotowana w 30 rozmiarach. Rozmiary oznaczone literą M odpowiadają wymiarom dziecięcym podanym w tabeli. Rozmiary oznaczone literą S są w obowdach o 4 cm mniejsze, rozmiary oznaczone literą L są o 4 cm większe w obwodach.

Oto dzisiejsza kamizelka. Model był nią zachwycony, dlatego podejrzewam, że mam jakieś szanse w konkursie na najfajniejszą ciotkę. Na koniec dnia model poprosił mnie, abym jechała z nim do niego do domu. Pozwolił mi nawet spać w swoim pokoju oraz obiecał podzielić się śniadaniem. Umówiliśmy się jednak, że za miesiąc przyjedzie do mnie i wtedy zrobimy coś następnego. Długo się zastanawiał, ale następny ma być pies, jesteście gotowi na psa? Jeśli tak, to zajrzyjcie na koniec artykułu i sprawdźcie, w jaki sposób ta kamizelka zamieniła się w motyla oraz co to za pies.

   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A w kieszeniach, które być musiały, i które są niezbędne motylowi, tenże motyl trzymał dwa pająki. Jeden zielony a drugi czerwony. Na szczęście dziś było trochę zimno i żelkowe pająki nie rozpuściły się w ciepłych polarowych zakamarkach. 

          Kliknij aby powiększyć

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

 Kliknij aby powiększyć

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-6 przód, 1 raz ze złożonego materiału
  • 7-8 tył, 1 raz ze złożonego materiału

   Kliknij aby powiększyć

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

 

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Wymiary dzieci, wzrost 122 128 134 140 146 152 158
obwód klatki piersiowej 60 64 68 72 76 80 84
obwód pasa 53 56 59 62 63 64 65
obwód bioder 70 74 78 82 86 90 94

Poniższa tabelka pokazuje jak długi jest środek przodu naszej kamizelki. Oczywiście długość zamka nie musi zostać dobrana z dokładnością do milimetrów, ta tabelka ma Wam jedynie pomóc w zakupach. Model ma na sobie kamizelkę w rozmiarze 122M

Kliknij aby powiększyć

No to teraz opowiem Wam, jak to było z tym motylem. Mój uroczy model przyjechał do mnie niespodziewanie w niedzielny poranek. Przywitał się pytaniem: Ciotka, a pamiętałaś o motylu? Musiałam kłamać jak z nut... ależ oczywiście, że pamiętałam, już idę po projekt a przed obiadem będę szyć... kłamałam dokładnie w tym stylu. Projekt był dokładny, kamizelka powstała idealnie tak jak powinna. Model kazał pamiętać tym razem o kieszeniach, więc są. Po uszyciu kamizelki wycięliśmy skrzydła. Mały stwierdził gdzieś w poniższym momencie... Ciotka, ale z tymi skrzydłami jest coś nie tak!

Kliknij aby powiększyć

No to mu mówię, wyjdźmy na podwórko, zobaczysz jak pięknie prezentują się w słońcu. Nadal coś nie pasowało, mina była nie taka jak powinna. Nie wierzył moim kłamstewkom.

Kliknij aby powiększyć

I wtedy model wpadł na genialny pomysł. Te skrzydła trzeba przerobić zgodnie z projektem przedstawionym przez zapominalską ciotkę.

Kliknij aby powiększyć

Trzeba je po prostu pomalować. I nie myślcie sobie, że poniższe skrzydła zostały w mig pomalowane. O nie, zaskoczona wizytą ciotka nie miała w domu ani kawałeczka kredki lub farbki. Poniższe skrzydła są pomalowane wirtualnie, ale wraz z modelem na skrzydłach zaznaczyliśmy ołówkiem to, co wspólnie wymyśliliśmy. Model w domu posiada farby, zabrał skrzydła będzie malował.

Kliknij aby powiększyć

Na koniec padło straszne pytanie z ust mojego bratanka. Agnieszka, a Ty też byłaś motylem? No cóż, nie pozostało mi nic innego, jak odpowiedzieć: Motylem byłam, ale utyłam. Model ma 5 lat, zrozumiał tyle, że ciotka nie może być motylem, bo jest za gruba. No cóż, co racja to racja, z tej okazji wraz z modelem udaliśmy się na siłownię i poćwiczyliśmy sobie wspólnie.

A oto pies. Pies ma być inspiracją a biedna ciotka nie wie, co można uszyć, aby zamienić pięciolatka w psa. Drogie mamusie, czego brakuje Waszym malcom, co może być pomocne w tym ciotkowym zadaniu?

Kliknij aby powiększyć

Czekamy na Wasze realizacje:

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (0 głosów)
13503 wyświetlenia

Komentarze

papavero
#13 papavero 2019-04-25 12:49
Ooo kolejna kamizelka. Mój motyl dawno z niej wyrósł. Teraz już jest dużym chłopcem i nie chce przebrań. :-) A szkoda.
papavero
#12 papavero 2014-05-22 10:01
Cytuję Katarzyna:
Też Papavero biorę udzial w tym konkursie na super ciotkę! ;-)
Tym razem będą śpiochy :cry:


Dobrze, że w jury mamy inne dzieciaki bo byłoby ciężko. ;-)
Katarzyna
#11 Katarzyna 2014-05-22 07:58
Też Papavero biorę udzial w tym konkursie na super ciotkę! ;-)
Tym razem będą śpiochy :cry:
Myza83
#10 Myza83 2014-05-20 21:20
Kiedyś coś takiego dla siostry szyłam na szkolne przedstawienie. Ale wtedy jeszcze krawcową nie byłam i wykrój zrobiłam po nie "krawcowemu". Po prostu, na drzwi nakleiłam duży arkusz papieru, potem kazałam siostrze stanąć w pozycji "na pajacyka", tyle że ręce miała w dole i tak ją obrysowałam. Jako głowę użyłam wykroju z kaptura od bluzy. Całość była jako kombinezon z dłuuugim zamkiem od szyi aż do kroku.
kasiacar
#9 kasiacar 2014-05-20 15:04
a piękna psia gromadka mało ze pięknie wygląda ale również pięknie tańczy i nosi bardzo adekwatną do osobowości większości psiaków nazwę "Gaduły" ;) a teraz przyznaję się poniekąd do autoreklamy: moja młodsza córa jest wśród tych psiaków w złotych sukienkach ;P
kasiacar
#8 kasiacar 2014-05-20 15:00
małe potwory płci obojga na pewno nie pogardzą krótkimi portaskami z porządnymi kieszonkami na letnie skarby ;) a jak jeszcze dołączysz do wykroju wzór psiej łapki do wyszycia na kieszonce to już będzie pełnia psiego szczęścia :D
papavero
#7 papavero 2014-05-20 14:21
Cytuję kasiacar:

oto cała wataha piesków pań i panów ;)

O jaka piękna psia gromadka.
papavero
#6 papavero 2014-05-20 14:20
E no ja wujka google znam, ale czego Wy potrzebujecie? Piżamki, bluzy, koszulki czy co tam jeszcze takie małe potwory noszą ;-) ?
kasiacar
#5 kasiacar 2014-05-20 14:16
mojej córce najbardziej brakuje do szczęścia tych pięknych pieskowych uszu :) może zatem jakaś czapka uszatka? 8)
kasiacar
#4 kasiacar 2014-05-20 14:12

oto cała wataha piesków pań i panów ;)