Rozmiar: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany na wzrost 168cm w rozmiarach 32-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52 (wzrost-rozmiar) 110 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia). owerlok

Luz: 5 cm w obwodzie na wysokości biustu.

Bez niedociągnięć się nie obyło, ktoś mi chciał ją nawet wyrwać spod maszyny i poprawić. O co to to nie, ja swoje niedoskonałe dziecko kocham. Szybki i prosty w uszyciu model. Wygodny i idealny na upały. Polecam nawet początkującym szyjącym. Do prezentacji bluzki posłużyła wychudzona Dajana, musicie jeszcze chwilę poczekać, aż zagości u mnie nowa Dajana w rozmiarze 42 lub właścicielka bluzki przestanie mieć babskiego focha w stosunku do swojej osoby :D

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0403.jpg

Letnia bluzka z karczkiem i marszczeniami

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód+tył, 2 razy ze złożonego materiału,
 • 2 przód, 1 raz ze złożonego materiału,
 • 3 tył 1 raz ze złożonego materiału,
 • prostokąt na pliski ze skosu do wykończenia podkroju paszek,

Kliknij aby powiększyć

 

 Przepis szycia.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Zszyj zaszewki.
 3. Zaprasuj a następnie zamocuj kontrafałdę na środku tyłu.
 4. Zszyj szew na środku przodu.
 5. Przymocuj obłożenie przodu. Obłożenie to krojone jest z całości. Przystębnuj je, aby nie odginało się podczas noszenia bluzki.
 6. Zszyj boki.
 7. Wykończ paszki lamówką ze skosu.
 8. Zszyj karczki dookoła dekoltu.
 9. Odszyj paszki w karczku.
 10. Doszyj karczek do przodu i tyłu.
 11. Podwiń dół bluzki.

 

 

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#23 papavero 2017-09-13 09:15
@auralay
The Polish instructions I just wrote in the article above.
auralay
#22 auralay 2017-09-13 09:02
Cytuję papavero:
Cytuję auralay:
I only speak English, so I'm not sure if I'll be able to get an answer here. Is there any instructions for this pattern?

@auralay There are no instructions in English. But write, we will help in case of problems.

Thank you for the fast response. Is their sewing instructions in Polish? Using Google translate, I can read the instructions above for printing and cutting of the pattern, but I cannot see any instructions for the order for sewing.
papavero
#21 papavero 2017-09-13 08:47
Cytuję auralay:
I only speak English, so I'm not sure if I'll be able to get an answer here. Is there any instructions for this pattern?

@auralay There are no instructions in English. But write, we will help in case of problems.
auralay
#20 auralay 2017-09-13 08:35
I only speak English, so I'm not sure if I'll be able to get an answer here. Is there any instructions for this pattern?
papavero
#19 papavero 2016-04-06 08:16
Amandine, wiosennie się zrobiło przez kolory tkaniny :-) Ładna bluzka.
Frania
#18 Frania 2016-01-22 22:31
Madalejna - ładna bluzeczka.
papavero
#17 papavero 2014-06-20 10:55
Cytuję piekara114:
Ja swoja wersję wczoraj prawie skończyłam szyć - trzeba jeszcze wykończyć, a już planuję wersję z rękawkiem. I tu pytanko: który rękawek będzie najodpowiedniejszy, aby w kadłubki nie trzeba było wprowadzać zmian?
Dzięki za podpowiedź.


W rzeczach z rękawem dba się o to, aby ten rękaw tam pasował. W rzeczach bez rękawa nie. Więc tutaj to kwestia dopasowania któregoś po prostu.
piekara114
#16 piekara114 2014-06-20 07:18
Ja swoja wersję wczoraj prawie skończyłam szyć - trzeba jeszcze wykończyć, a już planuję wersję z rękawkiem. I tu pytanko: który rękawek będzie najodpowiedniejszy, aby w kadłubki nie trzeba było wprowadzać zmian?
Dzięki za podpowiedź.
papavero
#15 papavero 2014-06-17 20:15
Cytuję gotfrydka:
Papavero.. błagam cCię pokornie o pomoc.. czy można by zrobić wykrój bluzeczki z poniższego zdjęcia (uwzględniając większe rozmiary?:):):) nie znam się za bardzo na szyciu, ale ten model jest chyba prosty:) a ta bluzeczka tryska teraz "modością" z każdego czasopisma.. a jednak bardzo trudno je dostać:) chodzi o krótszą wierzchnią i bokserkę pod spodem:) nie taką jednoczęsciową oversize:) jak zrobić tak ładnie układającą się bluzeczkę zewnętrzną i z jakiego materiału (o mądrosci Ty moja) polecasz??


Wykrój na taką bluzkę to mniej więcej coś takiego. Naprawdę dowolna długość i szerokość rękawów. No może tylko nie tak kanciasto pod pachą, można trochę zaokrąglić. Ale tu naprawdę nie ma co się przejmować, trzeba kroić.
jola.la
#14 jola.la 2014-06-17 20:00
Cytuję papavero:

W sumie to szkoda bardzo, iż nie dodałm tam linii ramienia. Byłoby prościej. ALe nacinek na główkę rękawa jest dokładnie na linii ramienia, więc pomoże on skorygować karczek na spadziste ramiona.


To będę próbować ;)
Mam zamiar jeszcze zmodyfikować dekolt i szerokość ramion, wolałabym bardziej coś w stylu koszulki niż bluzki bez rękawów :P