Rozmiar:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany na wzrosty od 150 do 186 w rozmiarach 32-54 i dla pięciu różnych typów biustów. Łącznie 420 rozmiarów.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-54 (wzrost-rozmiar) 250 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia). owerlok

Luz:  1 cm w obwodzie na wysokości biustu. Szyjemy z dzianin mało rozciągliwych.

Uszyta, wyprasowana i już przetestowana w weekend. Moja granatowa sukienka, która powstała dzięki zniszczeniu poprzedniej. Prosta, wygodna i niezbyt skomplikowana w wykonaniu. Manekin wygląda w niej bardzo szczuplutko, ja juz trochę mniej. Nie wiem jak to działa, to jakaś złośliwość rzeczy martwych. Ale obiecuję, że poprawię te zdjęcia, zrobię sobie w tej mojej ulubionej kiecce zdjęcia i pokażę Wam jaka ja jestem w niej cudna... albo mało-cudna, ale co to za różnica, ważne, że mi się w niej dobrze chodzi.

   Kliknij aby powiększyć     Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0407-S.jpg

Sukienka z bardzo intrygującymi asymetrycznymi cięciami

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Biust
Wzrost
Rozmiar

Opcje zaawansowane

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-4  przód, 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,
  • przód, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • przód - obłożenie, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • tył,  4 razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • tył,  2 razy z pojedynczej warstwy materiału,

   Kliknij aby powiększyć

 Czekamy na Wasze realizacje. I obiecana sukienka na mojej sylwetce przy zgrabnym mamucie.

  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć
  

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#25 papavero 2017-09-21 11:38
Ładniutka... i niebieska. #9 :-)
papavero
#24 papavero 2017-06-27 11:38
Cytuję ewelinaa06:
witam, potrzebuję do tej sukienki rękaw 3/4 czy ktoś mi podpowie skąd mogę go wziąć żeby pasował? pozdrawiam i proszę o odpowiedź

Sukienki z rękawami mają inaczej zbudowane pachy. Nie można sobie tak bezkarnie wszyć do nich rękawa. Trzeba by poprawić bok sukienki od talii w górę oraz paszkę i może ramię. Może, gdyż nigdy nie wiadomo, czy sięga ono do końca ramienia, gdzie powinien być wszyty rękaw. Jeśli zadbasz paszkę, domalowując ją umiejętnie z któregoś szablonu z rękawem, to wtedy najprawdopodobniej tamten rękaw będzie dobrze leżał.
ewelinaa06
#23 ewelinaa06 2017-06-27 11:04
witam, potrzebuję do tej sukienki rękaw 3/4 czy ktoś mi podpowie skąd mogę go wziąć żeby pasował? pozdrawiam i proszę o odpowiedź
Katarzyna
#22 Katarzyna 2017-06-24 12:50
Cytuję papavero:
@FF, gotowe :-)

Super :-)
FF
#21 FF 2017-06-24 12:42
Cytuję papavero:
@FF, gotowe :-)

Jesteś fajna :-*
papavero
#20 papavero 2017-06-24 12:37
@FF, gotowe :-)
papavero
#19 papavero 2017-06-24 11:36
Skonstruowałam ją od nowa. Nie dlatego, że ta była zła. Ale po to, aby odpowiadała nowym siatkom, nowym naszym przyzwyczajeniom, luzom :-) . Dodałam biusty, wzrosty. Dodam też rozmiar 32, bo chudzinki też mieć ją powinny :-) Za chwilę wygeneruję odpowiednie pliki i dokonam zmian w artykule :-)
papavero
#18 papavero 2017-06-24 09:53
Dziś ją popchnę do przodu. Lojalnie uprzedzam, że znikną darmowe linki ;-)
elutka
#17 elutka 2016-08-24 10:57
Czy sukienka ma z tyłu zamek? Jeśli tak to jakiej długości?
papavero
#16 papavero 2016-01-27 09:48
Cytuję alveaenerlee:
czy dobrze rozumiem z wykroju ze przód jest dwuwarstwowy?

Tak. Tył też. To generalnie załatwia sprawę obłożeń.