Rozmiar: 44cm x 39cm x 7,5cm. Rozpięcie zamka powoduje poszerzenie dna torby o 12cm.

Materiał: szerokość 150 cm, długość 75 cm. Tkanina obiciowa. Na podszewkę wykorzystałam taftę, szerokość 150cm długość 50 cm.

Dodatki krawieckie: Nici. Taśma nośna kaletnicza długość 250cm, szerokość 5cm. Zamek długość 110cm.

Maszyny i urządzenia: Maszyna do szycia (stębnówka).

Z taką torbą to ja jestem wielbłąd gotowy na wszystko. Przyniosłam w niej ostatnio zakupy na cały tydzień. Przy kasie stał za mną sypmatyczny starszy Pan, stwierdził: "Duża ta torba, ale wszystko się Panience nie zmieści chyba". Mi się nie zmieści? Jak już połowa zakupów była w torbie i zaczęły się problemiki to rozpięłam zamek, torba zwiększyła swoją objętość i mogłam upychać resztę kartonów z mlekiem na zmianę z marchewką i selerem. Pan się uśmiechnął i stwierdził: "No teraz to Panienka tego nie udźwignie." Ja nie udźwignę? Ja jadłam szpinak, ja mogę wszystko! Ale jeśli znajdzie się ktoś, kto nie lubi szpinaku i nie może tyle dźwigać, to proszę krzyczeć, że potrzebny też jest mniejszy rozmiar tej sprytnej torby.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Gdy z wielbłądem do sklepu wybiera się osobnik płci męskiej, to wielbłąd pragnie oddać torbę, szczególnie pełną, w dobre silne męskie ręce. I wtedy pomocnik ten marudzi, że nie będzie nosił torby w kwiatki. Dlatego specjalnie dla wszystkich mężczyzn torba z wystrzałową aplikacją. Teraz mężczyźni mogą iść na polowanie do marketu a nie jak zwykłe pantofle po ziemniaki do sklepu. Ha!

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Uszy torby po stronie aplikacji zostały wpuszczone w odpowiednie szwy. Na szablonie miejsca te zostały zaznaczone nacinkami. W środku torby zostały przyszyte tasiemki mocujące karabińczyk w środku. To będzie rozwiązanie na ginące po kieszeniach klucze. Koniec z wyrzucaniem zakupów na podłogę przed wejściowymi drzwiami. Klucze od dziś zawzse będą na miejscu. Torba ma kieszeń na zewnątrz, oraz dwie takie same wewnątrz. Wszystkie trzy zamykane na zamki.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na początek pobierz wykrój i sklej zgodnie z instrukcją . Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

model-0424.jpg

Super torby na zakupy. Brązowa jest duża, a szara ogromna.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-2 przód torby, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
  • 3-4 bok torby, 2 razy z pojedynczej warstwy materiau,
  • 5 element do poszerzenia objętości torby po rozpięciu zamka, 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,
  • 6 obłożenie góry torby, 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,
  • 7 wnętrze torby / podszewka, 4 razy z pojedynczej warstwy materiału (podszewki),

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Czekamy na Wasze realizacje:

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

Grama81
#53 Grama81 2020-12-18 18:06
Cytuję papavero:
Cytuję malboraczka:
#28, #29, ale się nazszywałaś tych kawałeczków :lol: ale warto było bo super wyszło :lol:

Bardzo fajna torba, i jeszcze z tyłu z kawałeczków. Rzeczywiście szycia było duuuużo. :-)

A jakiej wielkości jest ta torba w rozmiarze XL?
Frania
#52 Frania 2020-11-21 15:29
Cytuję Karion:
Jak zszyć ta podszewkę w modelu L

@Karion potrzebujesz jeszcze pomocy?
Karion
#51 Karion 2020-11-19 19:44
Jak zszyć ta podszewkę w modelu L
Karion
#50 Karion 2020-11-10 22:13
Czy jest gdzieś instrukcja szycia??
papavero
#49 papavero 2019-05-17 11:20
Cytuję MegSword:


Dziękuję :-) Wygląda dużo lepiej i na pewno swetrzysko uszyję :-)


To jak swetrzysko się spodoba, to polecam też darmową kieckę na różne biusty 0888 :-)
MegSword
#48 MegSword 2019-05-17 11:18
Szablony na papavero zmieniają się na lepsze również pod względem wyglądu. Pobierz np. darmowy 0711, on jest przygotowany w naszej nowej technologii. Wydruki są generowane automatycznie, marginesy, kratki, kwadraty kontrolne i oznaczenia są zupełnie inne. Pobrany przez Ciebie szablon jest sprzed ukończenia naszych informatycznych udogodnień. Niestety do starszych szablonów nie możemy wrócić z tymi zmianami.

Dziękuję :-) Wygląda dużo lepiej i na pewno swetrzysko uszyję :-) Cytuję papavero:
Cytuję MegSword:
Torba wygląda super. Uszyłabym ja i bez szablonu ale pobrałam z ciekawości, bo to mój pierwszy na Papavero. Żeby zobaczyć jak wygląda szablon po wydrukowaniu itp. I teraz tak: siatka wg mnie jest zbędna, zagraca widok. Kwadraciki styku kartek są we wzorki, litery bez pogrubienia, wszędzie duże logo papavero pisane czcionką z samej obwódki, to wszystko wprowadza lekki bałagan wzrokowy. Trzeba skleic wszystkie kartki razem co tworzy wielką, niewygodna w użyciu płachtę, z której potem sie wycina elementy. Elementy są styczne (nie zawsze) co przy dośc cienkich liniach powoduje, że trzeba się mocno wysilić, żeby ogarnąć gdzie ciąć a gdzie nie. Niewiem, czy chodzi o oszczędność kartek lub tuszu, ale nie wygląda to wszystko dobrze :( . Do tego element 7 czyli podszewka nie ma oznaczenia, żeby go złożyć w połowie, w opisie jest wyraźnie, że wyciąć 4 razy, więc złożenie niepotrzebne, ale z kolei nie ma dodatków na szwy na tej połówce, a wszędzie sa, więc nie rozumiem - podszewka z 4 części a dodatki trzeba samemu dodać, czy podszewka z dwóch połówek a zapomniano o oznaczeniu złożenia materiału i w opisie błąd? Do tego wszystkiego brakuje mi opisu tzw szycie krok po kroku. I nie chodzi o to, że nie uszyję tej torby bez tutka, bo luzik, ale to szablon na próbe, jeśli tak wyglądają szablony do ciuszków, szczególnie tych bardziej skomplikowanych, to nie czuję się zachęcona do pobierania ich. A szkoda, bo ciuszki ładne. Generalnie szablon jest mało czytelny, a przecież czytam wszystko po polsku. Angielski mam dość słaby a szablony drukowane po ang ogarniam bez problemów i to bardziej skomplikowane niz torba na zakupy. Proszę spojrzeć na darmowy szablon małej torebki vintage, nawet bez znajomości angielskiego (wystarczy google translator do podstawowych terminów) da się spokojnie wszystko zrozumieć, szablon jest przejrzysty i instrukcja szycia również, można sobie odpuścić druk w kolorze, i tak wszystko jest czytelne i proste. Chciałabym takie szablony mieć w ojczystym języku :-) https://swoonpatterns.com/shop/mabel-vintage-handbag/ A torbę wielbłądzią i tak uszyję :-)

Szablony na papavero zmieniają się na lepsze również pod względem wyglądu. Pobierz np. darmowy 0711, on jest przygotowany w naszej nowej technologii. Wydruki są generowane automatycznie, marginesy, kratki, kwadraty kontrolne i oznaczenia są zupełnie inne. Pobrany przez Ciebie szablon jest sprzed ukończenia naszych informatycznych udogodnień. Niestety do starszych szablonów nie możemy wrócić z tymi zmianami.
papavero
#47 papavero 2019-05-17 10:52
Cytuję MegSword:
Torba wygląda super. Uszyłabym ja i bez szablonu ale pobrałam z ciekawości, bo to mój pierwszy na Papavero. Żeby zobaczyć jak wygląda szablon po wydrukowaniu itp. I teraz tak: siatka wg mnie jest zbędna, zagraca widok. Kwadraciki styku kartek są we wzorki, litery bez pogrubienia, wszędzie duże logo papavero pisane czcionką z samej obwódki, to wszystko wprowadza lekki bałagan wzrokowy. Trzeba skleic wszystkie kartki razem co tworzy wielką, niewygodna w użyciu płachtę, z której potem sie wycina elementy. Elementy są styczne (nie zawsze) co przy dośc cienkich liniach powoduje, że trzeba się mocno wysilić, żeby ogarnąć gdzie ciąć a gdzie nie. Niewiem, czy chodzi o oszczędność kartek lub tuszu, ale nie wygląda to wszystko dobrze :( . Do tego element 7 czyli podszewka nie ma oznaczenia, żeby go złożyć w połowie, w opisie jest wyraźnie, że wyciąć 4 razy, więc złożenie niepotrzebne, ale z kolei nie ma dodatków na szwy na tej połówce, a wszędzie sa, więc nie rozumiem - podszewka z 4 części a dodatki trzeba samemu dodać, czy podszewka z dwóch połówek a zapomniano o oznaczeniu złożenia materiału i w opisie błąd? Do tego wszystkiego brakuje mi opisu tzw szycie krok po kroku. I nie chodzi o to, że nie uszyję tej torby bez tutka, bo luzik, ale to szablon na próbe, jeśli tak wyglądają szablony do ciuszków, szczególnie tych bardziej skomplikowanych, to nie czuję się zachęcona do pobierania ich. A szkoda, bo ciuszki ładne. Generalnie szablon jest mało czytelny, a przecież czytam wszystko po polsku. Angielski mam dość słaby a szablony drukowane po ang ogarniam bez problemów i to bardziej skomplikowane niz torba na zakupy. Proszę spojrzeć na darmowy szablon małej torebki vintage, nawet bez znajomości angielskiego (wystarczy google translator do podstawowych terminów) da się spokojnie wszystko zrozumieć, szablon jest przejrzysty i instrukcja szycia również, można sobie odpuścić druk w kolorze, i tak wszystko jest czytelne i proste. Chciałabym takie szablony mieć w ojczystym języku :-) https://swoonpatterns.com/shop/mabel-vintage-handbag/ A torbę wielbłądzią i tak uszyję :-)

Szablony na papavero zmieniają się na lepsze również pod względem wyglądu. Pobierz np. darmowy 0711, on jest przygotowany w naszej nowej technologii. Wydruki są generowane automatycznie, marginesy, kratki, kwadraty kontrolne i oznaczenia są zupełnie inne. Pobrany przez Ciebie szablon jest sprzed ukończenia naszych informatycznych udogodnień. Niestety do starszych szablonów nie możemy wrócić z tymi zmianami.
MegSword
#46 MegSword 2019-05-17 10:36
Torba wygląda super. Uszyłabym ja i bez szablonu ale pobrałam z ciekawości, bo to mój pierwszy na Papavero. Żeby zobaczyć jak wygląda szablon po wydrukowaniu itp. I teraz tak: siatka wg mnie jest zbędna, zagraca widok. Kwadraciki styku kartek są we wzorki, litery bez pogrubienia, wszędzie duże logo papavero pisane czcionką z samej obwódki, to wszystko wprowadza lekki bałagan wzrokowy. Trzeba skleic wszystkie kartki razem co tworzy wielką, niewygodna w użyciu płachtę, z której potem sie wycina elementy. Elementy są styczne (nie zawsze) co przy dośc cienkich liniach powoduje, że trzeba się mocno wysilić, żeby ogarnąć gdzie ciąć a gdzie nie. Niewiem, czy chodzi o oszczędność kartek lub tuszu, ale nie wygląda to wszystko dobrze :( . Do tego element 7 czyli podszewka nie ma oznaczenia, żeby go złożyć w połowie, w opisie jest wyraźnie, że wyciąć 4 razy, więc złożenie niepotrzebne, ale z kolei nie ma dodatków na szwy na tej połówce, a wszędzie sa, więc nie rozumiem - podszewka z 4 części a dodatki trzeba samemu dodać, czy podszewka z dwóch połówek a zapomniano o oznaczeniu złożenia materiału i w opisie błąd? Do tego wszystkiego brakuje mi opisu tzw szycie krok po kroku. I nie chodzi o to, że nie uszyję tej torby bez tutka, bo luzik, ale to szablon na próbe, jeśli tak wyglądają szablony do ciuszków, szczególnie tych bardziej skomplikowanych, to nie czuję się zachęcona do pobierania ich. A szkoda, bo ciuszki ładne. Generalnie szablon jest mało czytelny, a przecież czytam wszystko po polsku. Angielski mam dość słaby a szablony drukowane po ang ogarniam bez problemów i to bardziej skomplikowane niz torba na zakupy. Proszę spojrzeć na darmowy szablon małej torebki vintage, nawet bez znajomości angielskiego (wystarczy google translator do podstawowych terminów) da się spokojnie wszystko zrozumieć, szablon jest przejrzysty i instrukcja szycia również, można sobie odpuścić druk w kolorze, i tak wszystko jest czytelne i proste. Chciałabym takie szablony mieć w ojczystym języku :-) https://swoonpatterns.com/shop/mabel-vintage-handbag/ A torbę wielbłądzią i tak uszyję :-)
Rudziszcze
#45 Rudziszcze 2017-10-19 20:53
Bardzo fajna torba, i jeszcze z tyłu z kawałeczków. Rzeczywiście szycia było duuuużo. :-)
Dziękuję Papavero :*
papavero
#44 papavero 2017-10-19 10:53
Cytuję malboraczka:
#28, #29, ale się nazszywałaś tych kawałeczków :lol: ale warto było bo super wyszło :lol:

Bardzo fajna torba, i jeszcze z tyłu z kawałeczków. Rzeczywiście szycia było duuuużo. :-)