Rozmiar:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, znajduje się ona na końcu artykułu.

Materiał: szerokość 180 cm, długość dla rozmiaru 186-GN+4 (wzrost-rozmiar) 155 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, guma szerokość 6cm, sznurek i dwie końcówki do dodatkowej  regulacji obwodu paska. Opcjonalnie dwa oczka szewskie.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia), overlock.

Luz: 0 cm w obwodzie na wysokości bioder. Spodnie sięgają do pasa.

Admin to ciężki klient. I nie mam tu na myśli jego... drobnej nadwagi. Tyle, ile ja sie nasłucham, że mu się coś nie podoba, to moje. A to nie lubi jak na prawej stronie wykonam na renderce ścieg z górnym przeplotem. A to nie podoba mu się, że coś jest w dziwnych zestawieniach kolorystycznych... oj długo by wyliczać. Jak postanowiłam mu uszyć spodnie, zabrałam kilkanaście próbek dresówki i zaniosłam mu na jego biureczko. Miał sobie wybrać kolor a najlepiej zestawienie dwóch. Nie dał rady wybrać dwóch, żadne mu razem nie odpowiadały. Ok, kazałam wybrać jeden kolor, wybrał bordowy. Po czym zmienił zdanie i wybrał jakiś inny. Tyle, że moja skleroza nie pozwoliła zapamiętać, że on zmienił zdanie i ma bordowe. Domyślacie się pewnie, że się nasłuchałam, że on tyle wybierał a ja i tak zrobiłam po swojemu? No to jeszcze nie koniec marudzenia, zaraz opowiem część dalszą. Na początek obejrzyjcie spodnie.

 
        Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć 

Widzicie ten osobny pas z boku, w którym chowa się kieszeń? Otóż ozdobiłam go renderką po wierzchu, narażając swoje zdrowie psychiczne. Byłam pewna, że na przymiarce admin się przyczepi do tego. No i miałam rację, usłyszałam coś w rodzaju: Tak po środku walnęłaś tę Twoją ozdóbkę?. No i tu palnęłam kolejne głupstwo, zwróciłam bowiem uwagę, że to nie pośrodku tylko po szwie, bo dziewczyny będą sobie mogły uszyć z dwóch kolorów. Strzelił mi focha, że dostał spodnie z ozdóbką bez ozdoby, że przecież nie wiedział, że może być taki fajny bok w innym kolorze. Witki mi opadły do ziemi, bo przecież prosiłam, aby wybrał dwa kolory. Mówię Wam, wystawię kiedyś admina na allegro od złotówki, niech tylko tą nową stronę dokończy.

Kliknij aby powiększyć

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć
 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-2  przód, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 3-4  przód + tył, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • tył, 2 razy z pojedynczej warstwy materiału

 

   Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia:

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny. Jeśli robisz to po raz pierwszy, pomoże Ci artykuł https://papavero.pl/article/1362
 2. Wkładem odzieżowym wzmocnij linie złożenia kieszeni. Jest to ukośna linia wewnętrzna na elemencie numer 4. Zagnij i zaprasuj wzdłuż tej linii.
 3. Zeszyj ze sobą elementy numer 1 i 4. Wykonaj ozdobny ścieg na wierzchu wzdłuż wykonanego szwu.
 4. Naszyj worek kieszeniowy. Zauważ, że na worku kieszeniowym zaznaczone zostały linie pomocnicze, które pozwolą Ci go odpowiednio przyłożyć do nogawki przodu. Linia ukośna jest linią wlotu kieszeni natomiast pionowa wyznacza styk elementów 1 i 2 w nogawce.
 5. Zszyj boki nogawek przodu z tyłem oraz wewnętrzny szew nogawki.
 6. Zszyj szew siedzeniowy.
 7. Na pasku wykonaj dwie dziurki do przeciągnięcia sznureczka. W powyższym modelu wykonałam dwie dziurki, od lewej strony pod dziurkami przykleiłam kawałki fizeliny dla wzmocnienia dziurek. Zamiast dziurek możesz nabić oczka szewskie.
 8. Zszyj końce zaprasowanego na pół paska.
 9. Ustal obwód gumy na modelu. Zszyj końce gumy a następnie wszyj ją do paska, wykonując dwa ściegi przez wszystkie warstwy paska.
 10. Przyszyj pasek do spodni na owerloku
 11. Wciągnij ozdobny sznureczek a następnie załóż na końcach plastikowe końcówki.

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Wzrost 185 cm Rozmiar GN-4 Rozmiar GN-3 Rozmiar GN-2 Rozmiar GN-1 Rozmiar GN Rozmiar GN+1 Rozmiar GN+2 Rozmiar GN+3 Rozmiar GN+4
Obwód talii  78 84 90 96 102  108 114 120 126
Obwód bioder  88  92  96,5  100,5 105 109  113  117  122
Wysokość talii od ziemi  102 102 102 102 102 102 102 102 102
Obwód uda  49 51,5 54 56,5 59  61,5 63,5 66 68,5
                   

 A na koniec raz jeszcze dzisiejszy model.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć


 Czekamy na Wasze realizacje: