Rozmiar:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, znajduje się ona na końcu artykułu.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru GN+4 200 cm. Polar, dzianina dresowa.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek rozdzielczy oraz zamek do kieszonki na piersi.

Maszyny i urządzenia: stębnówka (domowa maszyna do szycia), overlock.

Luz: 10 cm w obwodzie na wysokości klatki piersiowej.

Wszystko tak długo trwa, bo to męskie ciuszki. Męskie są mniej fascynujące i trochę zawsze muszą swoje odleżeć na półce. Ta ma kieszenie dość podobne do kieszeni w ostatnich męskich dresach. Kieszonkę na piersi oraz gumkę na dole, aby móc ją nieco okiełznać.

 
       Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Kieszenie jak widać są głębokie i mieszczą wielkie łapy mojego dzisiejszego modela. Jak widać bluza jeszcze nie oddana a już jakieś tajemnicze kółeczko pojawiło się w kieszeni.

Kliknij aby powiększyć

Z tajemnic mamy jeszcze zamek. Kto mi powie, dlaczego góra zamka jest nierówna, czyli kostki po jednej stronie kończą się znacznie szybciej. Kto wie, jaką funkcję otrzymał model dzięki temu w swojej bluzie? No kto?

Kliknij aby powiększyć

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć
 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 5x5 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-3  przód, 1 raz ze złożonego materiałuu
  • 4 stójka, 1 raz ze złożonego materiału
  • kieszeń, 1 raz ze złożonego materiału
  • boczek (przód + tył), 1 raz ze złożonego materiału
  • 7-8  tył, 1 raz ze złożonego materiału
  • 9-10  rękaw, 1 raz ze złożonego materiału

   Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia

  1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny. 
  2. Wykonaj zapinaną kieszeń na klatce piersiowej z lewej strony.

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto.

 

Jeśli nie pamiętasz jaki rozmiar powinnaś wybrać, spójrz raz jeszcze do naszej tabeli rozmiarów, która pomoże Ci w decyzji.

Wzrost 185 cm Rozmiar GN-4 Rozmiar GN-3 Rozmiar GN-2 Rozmiar GN-1 Rozmiar GN Rozmiar GN+1 Rozmiar GN+2 Rozmiar GN+3 Rozmiar GN+4
Obwód talii  78 84 90 96 102  108 114 120 126
Obwód bioder  88  92  96,5  100,5 105 109  113  117  122
Obwód klatki piersiowej  98  102  106  110 114  120 124 128 132
Obwód ramienia  35  36  37  38 39  40 41 42 43
                   

 

 A na koniec raz jeszcze nasz dzisiejszy modeli.

Kliknij aby powiększyć


 Czekamy na Wasze realizacje: