Rozmiar:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 42-62.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 62: 180cm

Dodatki krawieckie: Nici.

Maszyny i urządzenia:  maszyna do szycia, owerlok

Luz: -4 cm w obwodzie na wysokości biustu. Szyjemy tylko i wyłącznie z dzianin. 

Ołówkowy fason, pionowe wyszczuplające cięcia i mała zaszewka modelująca biust. To wszystko po to, aby wyglądać ślicznie. Bardzo Was proszę, aby wybierając rozmiar zauważyć, że modelka ma inne proporcje niż standardowa rozmiarówka przyjęta na papavero.pl. Należy sugerować się obwodem biustu i ewentualnie poszerzyć sukienkę w biodrach bocznymi szwami. W artykule na dole znajdziecie skróconą wersję tabeli rozmiarów, przypominam, że pełna tabela znajduje się w tym miejscu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Powiem tylko tyle, że o tej sukience opowiem Wam dokładnie niebawem. Dziś tylko wspomnę, że modelka uszyła ja własnymi rączkami. Trochę jeszcze krzywo jest, ale przy następnej sukience przypilnuję ją z batem w ręku.

   Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według następującego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczków gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Kliknij aby powiększyć
 

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie , sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku, jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Teraz nie pozostało już nic innego, jak przyjemność krojenia i szycia. Spójrz również w jaki sposób możesz ułożyć wykrój na tkaninie. Możesz wydrukować nasz plan układu dla ułatwienia krojenia. Kroimy następujące części z materiału:

 • przód, 2 razy ze złożonego  materiału,
 • 2-3   przód, 1 raz ze złożonego  materiału
 •   tył, 1 raz ze złożonego  materiału,
 •   tył, 2 razy ze złożonego  materiału,
 • tył, 1 raz ze złożonego  materiału,
 • 7-9  rękaw, 1 raz ze złożonego  materiału

   Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj zaszewki na przodzie sukienki.
 3. Przyszyj do środka przodu boczki a następnie karczek.
 4. Zszyj szew biegnący przez środek tyłu (elementy numer 6). Następnie doszyj boczki tyłu oraz karczek tyłu.
 5. Zszyj ramiona w sukience oraz w obłożeniach.
 6. Przyszyj obłożenie do sukienki.
 7. Zszyj szwy łączące elementy rękawów. W tym kroku doszyj do środkowego elementu dwa skrajne, nie łącz jeszcze elementu 7 i 9 ze sobą. 
 8. Przyszyj rękaw do sukienki.
 9. Wykonaj szew łączący boki sukienki (tutaj zszywamy 3 z 4) oraz rękaw (7 z 9)
 10. Podwiń sukienkę i rękawy. I gotowe

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania. Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.