Papavero 4.0 będzie stroną bez zbędnych wodotrysków i niepotrzebnego wyposażenia dodatkowego. Zostawiamy na stronie tylko to, z czego korzystacie. Postanowiliśmy wprowadzić trochę ułatwień i udogodnień, ale takich  stricte technicznych wspomagających przeglądanie zasobów. Mam ogromną nadzieję, że spodoba się Wam to, nad czym pracował dział informatyczny Waszego ukochanego papavero.pl.

Spis treści dzisiejszego artykułu

Dodawanie zdjęć

Tutaj mieliśmy największe braki. Ciągłe pytania o to, jak dodać fotki do galerii spędzały nam sen z powiek. Dziś będzie prosto i ładnie. Spójrzcie na górę głównej strony. Po prawej stronie znajduje się wielki przycisk WCZYTAJ. Będzie zawsze pod ręką. Nie trzeba niczego szukać, nigdzie przechodzić, aby po prostu dodać zdjęcia do swoich albumów.

Kliknij aby powiększyć

Po wciśnięciu przycisku WCZYTAJ pojawi się następujące  okno. Nowe zdjęcia można dodać do nowego albumu. W tym celu należy wpisać tytuł tworzonego przy okazji albumu oraz przynajmniej 2 tagi opisujące album. Po wpisaniu każdego tagu należy wcisnąć enter. Opis nie jest obowiązkowy, jednak jeśli masz ochotę dodać notatkę do CAŁEGO ALBUMU, to jest to dobre miejsce. W tym miejscu możesz również ustalić poziom prywatności całego albumu. Wystarczy kliknąć na odpowiedni guzik i cały album będzie widoczny tylko przez Twoich znajomych lub nawet Tylko przez Ciebie. Domyślnie albumy widoczne są dla wszystkich, chyba że zostanie to świadomie przez Ciebie zmienione. Ustawienia albumów będzie można edytować, o tym za chwilę opowiem.

Kliknij aby powiększyć

Spójrzmy raz jeszcze na powyższy obrazek. Zieloną strzałką zaznaczyłam pole z napisem "Nowy album". Tak naprawdę to już tutaj możemy dodać zdjęcia do wcześniej utworzonych albumów. Wystarczy kliknąć na to pole i pojawi się rozwijana lista z uprzednio dodanymi albumami, do których masz dostęp. Wystarczy wybrać jeden z nich i dorzucić do niego nowe zdjęcia. Poniżej widoczne są moje albumy, do których mogę dorzucić kolejne zdjęcia. Wystarczy, że wybiorę odpowiedni album.

Kliknij aby powiększyć

Samo dodawanie zdjęć również nie powinno sprawiać problemu. Drogi Czytelniku, czy widzisz wielki szary "+" w dolnej części okna? Otóż dodawanie zdjęć dla Twojej wygody przygotowaliśmy w taki sposób, abyś mógł je przeciągnąć lub tradycyjnie wybrać z dysku. Na początek przeciąganie. Po prostu naciskasz lewym przyciskiem myszy na wybranym zdjęciu, znajdującym się

Kliknij aby powiększyć

Aby wybrać zdjęcie z dysku kliknij myszką na znaku +. Pojawi się okno wyboru spośród plików znajdujących się na Twoim dysku. Wybierz jeden lub więcej na raz i dodaj je.

Kliknij aby powiększyć

W poprzednim kroku założyłam nowy album. Nazwałam go i dodałam tagi. Tym razem zauważ proszę, że dodaję kolejne 4 zdjęcia do mojego nowego albumu. Robię to, gdyż chciałabym Ci opowiedzieć o pewnych funkcjach, z których możesz skorzystać przy dodawaniu zdjęć. Mogłam je oczywiście wykorzystać już powyżej, ale robię to jedynie dla przejrzystości mojej dzisiejszej opowieści. Otóż pierwsza sprawa, to czerwona przerywana ramka dookoła jednego ze zdjęć. Tak zaznaczyliśmy zdjęcie, które będzie okładką Twojego albumu. Przy dodawaniu zdjęć, okładka jest wybierana automagicznie przez admina. Jednak masz na to wpływ, w tej chwili. Po prostu przeciągasz myszką inne zdjęcie i upuszczasz je do tej ramki. Ustanawiając je nową okładką albumu. Zmienię teraz okładkę na zdjęcie przedstawiające kobietę z filiżanką.

Kliknij aby powiększyć

Zauważ proszę, że przeciągnęłam po prostu myszką wybrane zdjęcie nad ramkę a reszta się przesunęła. To nie wszystko, możesz tak nie tylko ustalić, które zdjęcie jest okładką ale również ustalić ich kolejność względem siebie. W moim albumie pojawią się dokładnie w widocznej poniżej kolejności. Jeśli chciałabym, aby zdjęcie z garniturem było drugie a to ze szpilkami ostatnie, mogłabym je teraz po prostu poprzestawiać przeciągając myszką i nasz kochany admin zapisze je dla nas w naszych albumach w wybranej przez nas kolejności.

A czy zauważyliście w międzyczasie, jaką jeszcze opcję wykorzystałam w tym kroku? Otóż do każdego zdjęcia dodałam opis. W tym celu należy po prostu kliknąć na pole pod zdjęciem i wpisać to, co pragniecie umieścić w opisie zdjęcia. I gotowe. Zdjęcia opisane i poukładane w odpowiedniej kolejności trafią do albumu, nowego lub wybranego z listy. Oczywiście należy w tym celu wybrać opcję ZAPISZ widoczną na samym dole okna.

Kliknij aby powiększyć

Panel użytkownika

 Tutaj liczę w dość sporym zakresie na Twoją ciekawość. Staraliśmy się, aby był czytelny i dość intuicyjny. Jednak w razie pytań dopiszę wszelkie niezbędne wyjaśnienia. Chciałabym jednak na początek opisać kilka najważniejszych spraw. Informacje o Tobie podzieliliśmy na kilka zakładek. Widoczne menu dzieli informacje o Tobie na działy: O mnie, Znajomi, Zdjęcia, Artykuły i Albumy. Na poniższym zdjęciu widać mój ostatni album z poziomu profilu użytkownika. Czy widzisz, że zdjęcia dodane zostały dokładnie w kolejności, jaką ustaliłam podczas ich wgrywania? Ale wracając do panelu użytkownika. Na samej górze widoczne jest wielkie zdjęcie, które możesz wybrać jako jedno z kilkunastu dostępnych lub dodać swoje własne. Widać również, że jestem "on line" oraz ilość moich znajomych, fanów i obserwowanych przeze mnie użytkowników. Pierwsza zakładka "O mnie" zawiera szereg informacji, które wraz ze zdjęciem profilowym i avatarem możesz zmienić klikając w prawym górnym rogu w przycisk "Dostosuj profil". Bardzo proszę, wypróbuj te opcje samodzielnie i zgłoś mi wszelkie niedogodności. Pamiętaj, aby uzupełnić zakładkę o prywatności, dzięki której to Ty decydujesz, co inni Użytkownicy mogą o Tobie przeczytać. 

Kliknij aby powiększyć

Na zdjęciu powyżej widzimy zdjęcia w obrębie jednego albumu. Aby dostać się do tego widoku wybrałam ALBUMY a następnie otworzyłam jeden z istniejących albumów. Zauważ, że tutaj również znajduje się wielki szary plus umożliwiający dodawanie zdjęć. Z tego miejsca dodasz zdjęcia wprost do tego konkretnego albumu.

Znajomi pozostają. Nadal możesz dodać wybranych Użytkowników portalu do swoich znajomych. Dzięki takiej opcji możesz dzielić się częścią informacji o Tobie tylko z wybranymi osobami. Dodaliśmy jednak jeszcze jedną grupę osób, są to obserwowani. Jeśli dodasz do obserwowanych osób jakiegoś Użytkownika, będziesz mieć możliwość obserwowania jego aktywności, czyli wszelkich wpisów na portalu oraz możliwość obejrzenia jego publicznych zdjęć. Wszystko w jednym miejscu w Twojej zakładce "O mnie", dla Twojej wygody. A jak to wygląda w rzeczywistości. Zauważ proszę poniżej, że na potrzeby tego artykułu dodałam sobie jednego znajomego, jednego obserwowanego i jednego fana. Już tłumaczę, kim oni są. Znajomy, Piotrek, informatyk z piekła rodem, czyli kolega admina. Jest moim znajomym, więc będzie mógł zobaczyć moje prywatne zdjęcia. Ja będę mogła zobaczyć jego prywatne zdjęcia i również jestem jego znajomym. Admin nie jest moim znajomym, ja go tylko obserwuję (w rzeczywistości mniej więcej też tak to wygląda). W swojej zakładce "O mnie" będę widziała jego aktywności. Jak wrzuci jakieś zdjęcie (publiczne, prywatnych nie zobaczę), to zostanę o tym poinformowana. Jak napisze jakiś komentarz, będę mogła go przeczytać również w tym miejscu. Funkcja to pozwoli dodać Ci do obserwowanych tych, których aktywności wydają się dla Ciebie interesujące. Fani. No na to wpływu nie mam osobiście. Otóż Lucjan, (użytkownik wybrany losowo do tego przykładu) dodał mnie do obserwowanych stając się moim fanem. Otóż tutaj tylko widać, kto lubi Twoje wpisy, na ilość fanów nie mamy bezpośredniego wpływu, musimy ich zachęcić swoją ciekawą aktywnością na stronie.

Kliknij aby powiększyć

 

Ulubione czyli ikona o kształcie serduszka.

Ikona w kształcie serduszka pojawia się w wielu miejscach na naszym portalu. Możesz ja zobaczyć w kontekście każdego zdjęcia  dodanego  przez innych Użytkowników portalu. Jeśli na nią klikniesz zmieni się na czerwono. Zdjęcie zostanie oznaczone jako jedno z Twoich ulubionych. Ten sam proceder tyczy się artykułów pojawiających się na papavero.pl. Spójrzmy poniżej, zdjęcie chleba wrzucone przez admina. Skąd wiem, że to zdjęcie admina? Otóż na samej górze prawej kolumny widoczne są podstawowe informacje o oglądanym pliku. Polubiłam to zdjęcie, dlatego ikonka w kształcie serduszka jest pokolorowana na czerwono. Widoczna jest ona pod zdjęciem po prawej stronie.

Kliknij aby powiększyć

 Po co nam ulubione? Otóż po to, aby z łatwością wrócić do treści, które wydały nam się interesujące. Zobacz, że po przejściu do swojego profilu i wybraniu zakładki zdjęcia, widzę nie tylko te dodane przez siebie. Tak, Najnowsze oznaczają te ostatnio dodane przeze mnie. Jednak niżej pojawiają się ULUBIONE. I to właśnie są te,  które oznaczyłam serduszkiem. Dzięki temu, niezależnie od tego ile czasu minie od dzisiaj, zawsze będę mogła wrócić do zdjęcia chleba dodanego przez admina, nawet, jeśli zapomnę kto jest jego autorem. Zdjęcie to znajdę w swoim profilu w ulubionych fotografiach. Na samym dole widzicie te zdjęcia, które ostatnio oglądałam. Jak mi się jutro przypomni, że wczoraj coś oglądałam interesującego, to nie muszę przeszukiwać całego  portalu, wystarczy, że popatrzę na to, co otwierałam ostatnio. Tak będzie szybciej.

Kliknij aby powiększyć

Serduszko pojawia się również w kontekście artykułów. Po prawej stronie nad zdjęciem głównym widoczne jest czerwone (kliknięte już) serduszko. Oznaczyłam w ten sposób, iż artykuł ten jest jednym z interesujących dla mnie.

Kliknij aby powiększyć

Dodałam artykuł do ulubionych i tym samym w zakładce ARTYKUŁY w moim profilu mogę obejrzeć wszystkie ulubione artykułu. Jeśli więc któraś spódnica albo sukienka wyda Wam się na tyle fajna, aby uszyć ją w najbliższej przyszłości możecie dodać artykuł do ulubionych a za kilka dni po prostu szybciutko go tutaj odnaleźć. Jako ulubione możecie oznaczyć również artykułu czekające na wolną chwilę do przeczytania lub takie, które po prostu chcecie zaznaczyć i zapisać w swoim profilu po to, aby się nie zawieruszyły.

Kliknij aby powiększyć

Realizacje projektów

To jest funkcja, która mnie cieszy najbardziej na świecie. Musiałam tłumaczyć adminowi, dlaczego to jest tak ważne. W końcu uległ i zrobił tak, aby każdy własnoręcznie mógł dodać zdjęcie pod artykułem z wykrojem do pobrania, który wykorzystał przy szyciu odzieży. Poniżej widać końcówkę jednego z artykułów. I realizacje, które dodał admin na próbę. Oczywiście zdjęcia kanapek lub jakichś adminowych scalaczków to tylko przypadkowe pliki, które wrzucił. Wszystko przez to, że on sam niczego nie uszył... no oprócz ten nowej strony, którą mamy nadzieję polubicie i przetestujecie szybko i sprawnie.

Kliknij aby powiększyć

Komentarze

Frania
#81 Frania 2015-07-01 10:11
szare:
//papavero.pl/article?id=680
//papavero.pl/article?id=433
Frania
#80 Frania 2015-06-20 21:46
@Papavero
Dwa "szare":
papavero.pl/article?id=473
papavero.pl/article?id=680
admin
#79 admin 2015-06-14 22:57
Nigdzie to nie zostało napisane wcześniej ale nastąpiły pewne zmiany w edytorze komentarzy. Co ciekawe na lepsze. Nie trzeba dodawać tagów {img}{/img} aby dodać zdjęcie w komentarzu (nawiasy kwadratowe celowo zamieniłem na klamry aby nie komentarz nie rozpoznał wstawiania zdjęcia). Akceptowane pliki zdjęć to gif,jpeg,jpg,png. Oczywiście aby to nastąpiło kopiowany adres MUSI kończyć się tymi typami plików.
Przykład mój avatar
admin
#78 admin 2015-06-12 23:07
Cytuję papavero:
Ciekawa jestem, czy przyzwyczailiście się już do strony. Jakieś problemiki jeszcze nam towarzyszą, ale chyba drobne, nieprawdaż?

Dokładnie towarzyszą, ale są usuwane. Np. właśnie usunięty został dziwny problem z tworzeniem nowych albumów, który pojawiał się na wolniejszych komputerach, a objawiał się niemożliwością dodania zdjęć oraz utworzenia albumu samego w sobie. Dodatkowo usunięty został problem z poziomem dostępu który podczas zakładania albumu nie był zgodny z wyświetlonym. Skutkowało zakładaniem albumów dostępnych tylko dla zakładającego. Osoby które dodawały albumy proszonę są o weryfikację czy ich albumy mają właściwy stopień dostępu.
olczi
#77 olczi 2015-06-12 22:58
Jak przeglądam papavero na tablecie to te szare maki w tle dają takie wrażenie, jakbym miała brudny ekran, ale już się przyzwyczaiłam i wiem, że to tylko tło :P
papavero
#76 papavero 2015-06-12 22:33
Ciekawa jestem, czy przyzwyczailiście się już do strony. Jakieś problemiki jeszcze nam towarzyszą, ale chyba drobne, nieprawdaż?
papavero
#75 papavero 2015-06-12 22:21
Cytuję Frania:
//papavero.pl/article?id=493 //papavero.pl/article?id=500
//papavero.pl/article?id=504 //papavero.pl/article?id=528
//papavero.pl/article?id=536 //papavero.pl/article?id=558
//papavero.pl/article?id=560 //papavero.pl/article?id=569
//papavero.pl/article?id=594 //papavero.pl/article?id=631
//papavero.pl/article?id=636 //papavero.pl/article?id=655
//papavero.pl/article?id=661 //papavero.pl/article?id=680
//papavero.pl/article?id=685 //papavero.pl/article?id=789
//papavero.pl/article?id=838
:)

Dziękuję bardzo. Wszystko poprawione.
Frania
#74 Frania 2015-06-11 11:05
//papavero.pl/article?id=493 //papavero.pl/article?id=500
//papavero.pl/article?id=504 //papavero.pl/article?id=528
//papavero.pl/article?id=536 //papavero.pl/article?id=558
//papavero.pl/article?id=560 //papavero.pl/article?id=569
//papavero.pl/article?id=594 //papavero.pl/article?id=631
//papavero.pl/article?id=636 //papavero.pl/article?id=655
//papavero.pl/article?id=661 //papavero.pl/article?id=680
//papavero.pl/article?id=685 //papavero.pl/article?id=789
//papavero.pl/article?id=838
:)
Frania
#73 Frania 2015-06-11 11:04
//papavero.pl/article?id=132 //papavero.pl/article?id=133
//papavero.pl/article?id=247 //papavero.pl/article?id=306
//papavero.pl/article?id=337 //papavero.pl/article?id=343
//papavero.pl/article?id=367 //papavero.pl/article?id=370
//papavero.pl/article?id=375 //papavero.pl/article?id=391
//papavero.pl/article?id=393 //papavero.pl/article?id=395
//papavero.pl/article?id=396 //papavero.pl/article?id=401
//papavero.pl/article?id=405 //papavero.pl/article?id=412
//papavero.pl/article?id=422 //papavero.pl/article?id=477
//papavero.pl/article?id=482 //papavero.pl/article?id=484
Frania
#72 Frania 2015-06-08 11:21
Cytuję admin:
Cytuję Frania:
Otwieram "dostosuj profil" - nie mam tam opcji ustawienia "strumienia" albo go nie widzę.

Za daleko. Proszę przejść na swój profil np. poprzez kliknięcie na swój avatar u góry strony i wybranie z menu "O mnie" . Będą zalogowanym oczywiście. Widzimy listę "Aktywności znajomych". Po prawej stronie tego napisu jest link "Moje". Prosze go kliknąć lista przeładuje się tak jak trzeba. Gdy to czego szukamy nie jest jeszcze widoczne klikamy "Następna strona"

Dziękuję serdecznie. O, to piękna funkcja - mogę sortować co kto napisał! Że ja jej wcześniej nie widziałam. :)))