Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 180 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, zamek kryty do wszycia na środku tyłu dł. 55cm.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

Biżuteria? Tak, ale tylko jeden duży akcent.

Na zdjęciu poniżej, oprócz dzisiejszej sukienki, możecie zauważyć moją ulubioną biżuterię. Taka szara z długim łańcuchem, a raczej rozwijaną taśmą. A tak na marginesie to nie tylko moja ulubiona biżuteria. Dźwięk podnoszonej smyczy z różowego fotela w przedpokoju, zrywa mojego psiego kumpla z najgłębszego snu. Polecam Wam sprawienie sobie takiej kiecki i takiej biżuterii. To naprawdę udany komplet, który odwraca uwagę nawet od moich nieopalonych kończyn dolnych.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Rzut oka z przodu i z tyłu. Sukienka prezentuje się tak jak widać. A sprawne oko zauważy różnicę we wszyciu obu rękawów. To jeden z pierwszych modeli, w których zawzięłam się na ich wszywanie bez użycia szpilek. Pamiętacie ten sposób, pokazywałam go w tym miejscu. Abyście nie czuły się takie samotne w krawieckich zmaganiach pokazuję te moje rękawki, które zostały tutaj ku pamięci ćwiczeń bojowych.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Cięcia na sukience są bardzo charakterystyczne. Pokazywałam Wam je wraz z inspiracją, która posłużyła do ich stworzenia. Mam nadzieję, że tutaj uda Wam się je dokładnie obejrzeć.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0509.jpg

Wełniana sukienka poszerzana dołem.

Wybierz sposób dostawy

Parametry szablonu

Wzrost
Rozmiar

Dostęp do tego szablonu wymaga aktywnej subskrypcji

Zapoznaj się z naszą ofertą

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-3 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 4-5 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 6 tył 2 razy ze złożonego materiału
 • 7 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Oklej fizeliną obłożenie dekoltu oraz miejsce wszycia zamka krytego.
 3. Zszyj zaszewkę na boczku przodu (element numer 2)
 4. Przyszyj boczek przodu do elementu numer 1. W tym celu na początek natnij zaszewkę na elemencie numer 1 na wysokość około 1,5 cm. Przyszyj boczek wykonując poziomy szew. Obrzuć wykonany szew na owerloku. Teraz możesz przyszyć boczek do przodu wykonując pionowy szew. Obrzuć na owerloku.
 5. Przyszyj boczek tyłu do środka tyłu. Postępuj analogicznie jak w powyższym punkcie.
 6. Zszyj boki sukienki, wszyj zamek kryty.
 7. Zszyj ramiona.
 8. Przyszyj plisę dekoltu. Wszyj obłożenie.
 9. Wszyj rękawy.
 10. Podwiń rękawy i dół sukienki.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

Komentarze

papavero
#34 papavero 2017-03-09 17:48
Cytuję mala_101:
słaba jakość ale mam nadzieję, że wystarczy

@mala_101 Wiem, że okleiłaś wkładem. Ale być może złym, być może rozciągnęłaś sobie klejąc wkład lub układając element do klejenia. Trzeba to wypruć, ustabilizować raz jeszcze, sprawdzić miarą krawiecką czy stabilizowany brzeg ma taką samą długość jak ten odcinek na szablonie. Rozciągnięty brzeg musisz przywrócić do jego prawidłowego kształtu, zerknij tutaj https://papavero.pl/article?id=1934 na dole artykułu przewodnik do pobrania. Poczytaj o ściegu stabilizującym.
mala_101
#33 mala_101 2017-03-09 15:07
słaba jakość ale mam nadzieję, że wystarczy
papavero
#32 papavero 2017-03-08 17:33
Cytuję mala_101:
C:\Users\Ola\Desktop\marzec zdjęcia\IMG_20170308_170857.jpg

@mala_101 przeciągnij zdjęcie myszką na ten wielki plus obok wszystkich realizacji.
mala_101
#31 mala_101 2017-03-08 17:30
C:\Users\Ola\Desktop\marzec
mala_101
#30 mala_101 2017-03-08 17:29
mam nadzieję ze się załączy
papavero
#29 papavero 2017-03-08 08:33
Cytuję mala_101:
Dziewczyny potrzebuję pomocy. Uszyłam prostą sukienkę z Burdy, dopasowałam do figury i wszystko byłoby super gdyby nie to, że suwak jakby rozciągnął materiał po długości. Zaznaczam, że podkleiłam materiał pod suwakiem. Materiał jest w prążek, taki bardziej garniturowy skroiłam go po skosie, gdzie lepiej się rozciągał, suwak długi.
Proszę podpowiedzcie co zrobiłam nie tak?

@mala_101 pokaż zdjęcie. Być może podklejając naciągnęłaś nieco materiał. Być może ta linia w sukience powinna być skorygowana do sylwetki. Chciałabym zobaczyć zdjęcie sukienki/zamka na płasko i na sylwetce.
mala_101
#28 mala_101 2017-03-08 07:57
Dziewczyny potrzebuję pomocy. Uszyłam prostą sukienkę z Burdy, dopasowałam do figury i wszystko byłoby super gdyby nie to, że suwak jakby rozciągnął materiał po długości. Zaznaczam, że podkleiłam materiał pod suwakiem. Materiał jest w prążek, taki bardziej garniturowy skroiłam go po skosie, gdzie lepiej się rozciągał, suwak długi.
Proszę podpowiedzcie co zrobiłam nie tak?
papavero
#27 papavero 2017-01-19 13:19
Cytuję AnnaR:
Zglaszam, ze ta sukienka nie pojawia sie w katalogu wykrojow gdy sie zaznaczy kategorie "premium".

To nieprawda, nieprawda ;-) bo już poprawiłam. Dziękuję @AnnaR
AnnaR
#26 AnnaR 2017-01-19 12:42
Zglaszam, ze ta sukienka nie pojawia sie w katalogu wykrojow gdy sie zaznaczy kategorie "premium".
papavero
#25 papavero 2016-11-09 23:46
Ta sukienka również otrzymała dodatkowe wzrosty :-)