Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 92-152

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152: 110 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka.

Luz: Bluza ma bardzo dopasowane rękawy.  Brak zapięcia powoduje, że jest luźna.

Małe jest piękne

A dorosła wersja będzie wygodna. Mamusie, szykujcie się na model dla siebie i dla córek.

Kliknij aby powiększyć

Przód w wersji luzem oraz założony jeden na drugi. Jeżeli sprytne mamusie doszyją guzik lub inne zapięcie, będzie można zasłonić pociechy od wiatru.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na środku tyłu mamy szew. Jeżeli ułatwicie sobie sprawę i wytniecie tył z całości, to będziecie miały znacznie mniej pracy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Ostatnie spojrzenie na zbliżenie dekoltu. A teraz czas na drukowanie kartek. W tym modelu jest ich naprawdę mało, ale w dorosłej wersji, trochę trzeba będzie posklejać.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 2 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 3 tył 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 4 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj szew łączący tył.
 3. Obrzuć na owerloku obłożenie tyłu a następnie przyszyj je do tyłu.
 4. Zaprasuj podłożenie bluzy oraz rękawów. Zaprasuj podłożenie służące wykończeniu dekoltu przodu.
 5. Zszyj ramiona.
 6. Przyszyj rękawy.
 7. Zszyj szew łączący rękawy od razu łącząc boki.
 8. Podwiń bluzę.