Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 155 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, poduszki.

Luz:10 cm w obwodzie na wysokości biustu.

Pojecia nie mam jak go wykończyć.

Pamiętacie płaszcz tani jak barszcz? Kupiłam wtedy dwa kolory flauszu. Szary zużyłam, czarny został w dość sporym wydaniu. Za mało na płaszcz, za dużo aby go wyrzucić. Tak ledwo ledwo zmieściłam tą oto narzutkę. Początkowo miałam nadzieję, że przyszyję mu dookoła ozdobną taśmę, albo jakiś inny materiał. Ale nic mi do tego flauszu nie pasuje. Dlatego tym razem naprawdę liczę na to, że ktoś mnie czymś natchnie i pomoże w dokończeniu tego niby płaszczyka. Czasu jest jeszcze dużo. Jesień może i stoi za progiem, ale jeszcze przez dwa miesiące nie ma szans, abyśmy ją wpuścili.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Naprawdę potrzebuję jakiegoś "pomysłu na płaszcz" w torebce. Bo inaczej skończy się tym, że doszyję obłożenie tyłu, podwinę rękawy a reszta zostanie taka surowa. I będziecie winni tego, że chodzę w takim niedokończonym egzemplarzu. Chętnie też zobaczę Wasze interpretacje tej narzutki. Rękawy i paszki zostały przygotowane tak, jak w żakiecie. Dlatego spokojnie możecie wykorzystać różne sztywniejsze tkaniny. Polecam gorąco ten jesienny model. Również w wersji nieco mniej ciepłej.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 2 tył 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 3 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z materiału.
 2. Zszyj zaszewki z przodu oraz z tyłu.
 3. Zszyj ramiona oraz boki.
 4. Zszyj szew łączący rękaw.
 5. Wszyj rękawy do narzutki.
 6. Przymocuj poduszki.
 7. Podwiń rękawy.
 8. Przyszyj ozdobną taśmę wzdłuż dekoltu i brzegów narzutki.
 9. Podwiń dół.