Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 92-146

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 152: 160 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka.

Luz: 10 cm w obwodzie na wysokości biustu. Sukienka jest luźna.

Upalna ta jesień

Za oknem mamy gorące lato. Meteorolodzy głoszą, że jest to najcieplejszy tydzień w naszym kraju. A ja uszyłam sukienkę na jesień. Wszystko z tego powodu, że mamusie muszą się wcześniej zabezpieczyć przed zimą. Siebie i swoje maluchy również. Stąd taka jesienna sukienka dla małych kobietek. Obejrzyjcie na początek sukienkę na naszej Saszy. A potem koniecznie obejrzyjcie opis nacinków na szablonie i słów kilka o żółtym modelu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Zacznę od tego, dlaczego ten model jest taki żółty. Uszyłam go z dzianiny, której mam w magazynie całe kilometry a nawet hektary. Pierwowzory powstają zazwyczaj z bardzo tanich tkanin lub dzianin. Ten powstał nie z najtańszych ale z takich, które mam w ilościach hurtowych. I coś z nimi zrobić trzeba. A szablon dla Was to chyba najlepszy pomysł. Sukienka w całości jest wykonana z dresówki. Jednak gorąco polecam wykonanie plisy dekoltu ze ściągacza. Przez mój model tylko Sasza ma możliwość włożenia głowy, inne dzieci już na pewno nie. Ale jeśli jest tutaj jakaś cierpliwa mamusia, która wymieni widoczną plisę na ściągacz lub wszyje z tyłu zamek, a następnie pokaże swoją pociechę w rozmiarze 122 nam wszystkim w tej żółtej sukience, to proszę o info w komentarzu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na koniec zerknijmy jeszcze na nacinki. Starałam się dodać je w dość jasny i logiczny sposób. Mam nadzieję, że tym razem Wam ułatwię szycie. Zauważcie proszę, że na środku przodu nacinek jest prostą kreseczką o długości 2 cm. Na bokach umieściłam duże litery T. Pozostałe nacinki są tradycyjnymi literami V. Oczywiście na poniższym rysunku widać schemat poskładanych falban. Niebieską linią zaznaczyłam na obu środek tyłu. Z przodu części na schemacie zachodzą na siebie tak, jak na sukience powyżej. Widać, że jedna z falban zachodzi aż na tył spódniczki.

Kliknij aby powiększyć 

A teraz dół sukienki z widocznymi nacinkami. Proszę zerknijcie i spróbujcie na początek poskładać szablon z ich pomocą. Zginamy tylko wierzchnią warstwę w dwóch miejscach, dokładnie tam, gdzie znajdują się dwa pierwsze nacinki V. Tą warstwę jako pierwszą przyszywamy do góry przodu w taki sposób, aby pokryły się nacinki I oraz T. Nie zaznaczałam Wam, w którym dokładnie miejscu z przodu kończy się jedna lub druga falbana. Nie ma takiej potrzeby. Nawet, jeżeli wszyjecie je odrobinę dalej lub bliżej, to nic złego się nie stanie.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 2 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 3 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
 • 4 plisa dekoltu 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 5-6 dół sukienki 1 raz z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zaprasuj podłożenie dołu spódnicy, podwinięcie rękawów, oraz plisę dekoltu zaprasuj na pół.
 3. Zszyj ramiona bluzki.
 4. Zszyj szew łączący środek tyłu.
 5. Wszyj plisę dekoltu.
 6. Wszyj rękawy.
 7. Zszyj szew łączący rękaw, jednocześnie zszywając boki bluzki.
 8. Zszyj szew łączący tył dołu sukienki.
 9. Przymocuj podwinięcie spódnicy.
 10. Przyszyj spódniczkę do bluzki tworząc sukienkę.
 11. Przymierz.
 12. Podwiń rękawy.
 13. Wyprasuj i gotowe.