Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 32 do 52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 75 cm, tiul 30 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, koronka, lamówka ze skosu do wykończenia dekoltu i pach.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

Koronki wydziergane na szydełku

No dobra, wcale nie na szydełku. Ale troszkę się nad tymi niby rękawkami napracowałam naszywając koronki na tiul. Rękaw jest skrojony zgodnie z szablonem z czarnego tiulu, na który naszyłam wąskie paski gotowej koronki.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Bardzo prosta i wygodna bluzka. A upały, które nas dopadły ostatnio wymagają takich zwiewnych modeli. Polecam uszyć od razu kilka.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 2 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 3 przód + tył 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny i tiulu. Oczywiście element numer 3 możesz wyciąć również z tkaniny zamiast tiulu.
 2. Naszyj koronki na tiul.
 3. Zszyj środek tyłu oraz boki bluzki.
 4. Przyszyj element numer 3 do bluzki.
 5. Przymarszcz dekolt z przodu lub wykonaj ozdobne zakładki jak na zdjęciach powyżej.
 6. Przymierz bluzkę. Nanieś poprawki.
 7. Przyszyj lamówkę ze skosu do dekoltu i paszek.
 8. Podwiń dół bluzki.