Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 156-32 do 180-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 130 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

Bluzka z inspiracją

Zanim obejrzymy zdjęcia bluzki, należy spojrzeć na inspirację. Oto ona. A teraz będę zmyślać jak rasowy artysta a nie spokojny umysł ścisły. Uwaga uwaga, jedziemy.  Ukośna linia była niesamowitym odkryciem. Gdy tylko na nią spojrzałam, dokładnie wiedziałam, że ten model musi powstać dokładnie w tej postaci. To było prawdziwe natchnienie z niebios, niemal z Marsa a nawet z Wenus. Moja muza przemówiła tak melodyjnie, że nie mogłam jej się oprzeć. Zakładka na bluzce w pełni nawiązuje do idealnego kształtu pomiędzy drewnianą a białą płaszczyzną.  Harmonije cięcia bluzki to elementy odzwierciedlające spokój tego zdjęcia. Fantastyczny kształt linii znajdujących się w górnym lewym rogu uświadomiły mi jak idealna powinna być paszka w nowej bluzce. Inspiracja w postaci zdjęcia znanego europejskiego fotografa posłużyła do stworzenia nie tylko tej niebieskiej bluzki. Poduszka na szpilki to alegoria cierpiącej krawcowej, której brakuje sprzętu do odkładania szpilek podczas przymiarek. Właśnie dlatego w mojej pracowni powstała poduszczeczka na szpilki, która koi to cierpienie. Więcej bzdurnych teorii nie potrafię dopisać, a poduszkę na szpilki znajdziecie tutaj.

Kliknij aby powiększyć

Lubię tę bluzkę. Uszyłam ją w niedzielne przedpołudnie. Wraz z przygotowaniem szablonu w pełnej rozmiarówce i uszyciem, zajęła mi nieco ponad dwie godziny. Nic tylko szyć. Jedyną ozdobą jest ogromna zakładka. Kilka chwil zastanawiałam się, czy nie udziwnić jakoś rękawów. Ale chyba tyle w tym modelu jest właśnie akurat, nieprawdaż?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz, 1 raz z pojedynczej warstwy materiału
 • 2 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 3-4 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 5 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Oklej fizeliną obłożenia przodu oraz tyłu.
 3. Poskładaj plisę z przodu. Przymocuj plisę wzdłuż dekoltu, przeszywając około 0,5cm od brzegu tkaniny. Zapobiegnie to przesuwaniu się warstw przy wszywaniu obłożenia.
 4. Zszyj ramiona oraz boki bluzki. Obrzuć na owerloku wykonane połączenia.
 5. Zszyj szwy łączące rękawy.
 6. Wszyj rękawy do bluzki.
 7. Zszyj obłożenia na ramionach. Obrzuć na owerloku obłożenia dookoła.
 8. Przyszyj obłożenia do bluzki układając prawą stroną obłożenia do prawej strony bluzki. Następnie zaprasuj je pod spód. Przymocuj je na ramionach.
 9. Obrzuć na owerloku dół bluzki i dół rękawów.
 10. Podwiń dół bluzki i dół rękawów.