Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 32 do 52. W  dwóch różnych wzrostach, 174 oraz 162cm.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 155 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, guziki do zapięcia mankietów.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

Drugie życie koronek

Jedno zdjęcie na mnie, czyli na Waszej dzielnej modelce. Moja bluzka nie jest jeszcze dokończona. Brakuje jej guzików na mankietach. Ale to nic, w porównaniu z koronkami. Cały pasek z tiulu biegnący od dekoltu do mankietu, zamierzam pokryć ozdobnymi koronkowymi kwiatkami. Tutaj widziecie tylko kilka z jednej strony, i jeszcze mniej z drugiej. Ale zaufajcie, posiedzę nad nimi cierpliwie, i przyszyję aż do samego dołu. A tutaj przynajmniej widać, gdzie biegnie nasz wstawiony pasek.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Dajana prezentuje bluzkę z przodu i z tyłu. Oraz bok bluzki, który z tyłu jest o kilka centymetrów dłuższy. Wstawka na rękawie, w mojej bluzce, wykonana została z tiulu. Jeżeli macie ochotę wyciąć ją z tkaniny, to proszę bardzo, nic nie stoi na przeszkodzie. Jedyna zmiana, jaką będziecie musieli wykonać, to wydłużenie obłożeń. Moje obłożenia nie sięgają pod tiule. Pamiętajcie o tym.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1-2 przód 1 raz, układając na złożeniu materiału
  • 3-4 tył 1 raz ze złożonego materiału
  • 5-8 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Do tego modelu przygotowany został obrazkowy przepis szycia. Już niebawem pojawi się na stronie.