Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 125 cm oraz 85 cm w kolorze kontrastowym na wstawkę i plisę dekoltu.

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: -2 cm w obwodzie na wysokości biustu. Pamiętaj, ujemny luz oznacza, że bluzka jest węższa niż obwody poszczególnych rozmiarów. Dlatego musisz użyć dzianiny do wykonania tego modelu.

Luz blues

"Może do piekła pójdę i nie dla mnie raj?" A może, jak Wam w końcu wyjaśnię, co oznacza ten luz, to może "bilet aż do nieba bram zafunduję" sobie sama? No to luz potem, a teraz bluzka. Dwa modele, A oraz B. Różnią się jedną zaszewką. Na początek model A.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz przedstawiam Wam model B. To nie jedyne moje bluzki z tego szablonu. Mam ich dużo tych bluzek, że jestem gotowa na wszystkie jesienne chłodne dni. Będę mogła ubierać się na cebulkę lub nawet dwie. Nie zmarznę, nie dostanę kataru, będę Wam produkować szablonów ile dusza zapragnie a czasu wystarczy. A w ciągu najbliższych dni pokażę Wam pozostałe. Każda została skrojona z innej dzianiny, dzięki czemu zobaczycie, co oznacza ten nieszczęsny luz.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

W modelu A nie ma zaszewki, czarna wstawka biegnąca od dekoltu aż do nadgarstka, została skrojona w postaci jednego kawałka. Model B posiada we wspomnianym elemencie zaszewkę modelującą na ramieniu. Ot taka fantazja drobna, która wizualnie aż tak dużo nie zmienia.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy układając na pojedynczej warstwie materiału
 • 2 tył 2 razy układając na pojedynczej warstwie materiału
 • 3-5 rękaw 2 razy układając na pojedynczej warstwie materiału, pamiętaj, aby wybrać element 4a lub 4b w zależności od modelu
 • 6 przód + tył plisa dekoltu, 2 razy układając na pojedynczej warstwie materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zaprasuj na pół plisę dekoltu. Zaprasuj podwinięcie dołu bluzki (w obu elementach osobno). Zaprasuj podłożenie rękawów.
 3. Zszyj ze sobą krótkie boki lamówki dekoltu  tworząc takie "kółeczko".
 4. Przyszyj przody rękawów do przodu bluzki. Tyły rękawów do tyłu bluzki. Wykonany szew stanowi kawałek paszki.
 5. Przyszyj kontrastowe wstawki do przodu bluzki.
 6. Przyszyj tył bluzki do przodu.
 7. Zszyj boki bluzki jednocześnie zszywając spodni szew rękawa.
 8. Wszyj pliskę dekoltu. Zygzakiem (w domowej maszynie) lub na renderówce przeszyj dookoła dekoltu ujmując wszystkie zapasy.
 9. Podwiń dół bluzki zygzakiem lub renderówką.