Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 174-52

Materiał: dla rozmiaru 52: model A: szerokość 180 cm, długość 160cm, model B: szerokość 200 cm, długość 150cm,model C: szerokość 220 cm, długość 140cm,

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: ujemny w biodrach, około -4 cm

Niebieski ptak Mietka

Dokładnie tak się czuję w modelu C. Jak niebieski ptak z piosenki Mieczysława Szcześniaka. Zapewniam Was, że gdybym zamachała ramionami to wylądowałabym gdzieś koło Waszego domu, albo kawałek dalej. Model A ma najmniejszą ilość tkaniny pod pachą, model B jest tak mniej więcej pośrodku, czyli nie za szeroki nie za wąski.

Obejrzymy każdy model osobno. Oto kimono A. Najkrótsza bluzka. Pozostałe dwie też miały być z tej dzianiny, ale okazała się za wąska.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Kimono B. Szersze rękawy. Więcej dzianiny wiszącej po bokach. Zapewniam, nigdzie nie ciśnie, nie uwiera, nie podkreśla fałdek. To jest właśnie ten model do latania. Skrzydła jak się patrzy.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Model C. Czyli już nie nietoperz, ale okazała płaszczka. Jak Wam się podoba?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód + tył 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 2 plisa dekoltu 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 3 pas 1 raz, układając na złożeniu materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zaprasuj na pół plisę dekoltu oraz prostokąt na pas. Zaprasuj podłożenie rękawów.
 3. Zszyj ze sobą krótkie boki lamówki dekoltu oraz pas (elementy 2 i 3) tworząc takie "okręgi".
 4. Zszyj środek tyłu bluzki.
 5. Złóż rękaw na pół i zszyj od nadgarstka aż do dekoltu. Ponów czynność w drugim rękawie. W ten sposób otrzymasz już całą bluzkę, możesz ją nawet przymierzyć.
 6. Wszyj pliskę dekoltu. Zygzakiem (w domowej maszynie) lub na renderówce przeszyj dookoła dekoltu ujmując wszystkie zapasy.
 7. Podwiń rękawy bluzki na renderce lub zygzakiem.
 8. Przyszyj do bluzki złożony na pół pas.
 9. Wyprasuj bluzkę, wszyj metkę.