- Kategoria: Wykroje do pobrania
- Opublikowano: 08 październik 2015
Bardzo zaległy i bardzo spóźniony. Płaszcz z charakterystycznymi rękawami. Ale specjalnie dla tych, którym takie rękawy nie pasują, ułatwienie w pozbyciu się tych marszczeń. Polecam szycie, potrafi nie tylko odprężyć, ale czasem też zirytować do granic możliwości. Dla każdego coś odpowiedniego, czyli obniżenie lub podwyższenie ciśnienia.

Dostępne rozmiary: Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany w rozmiarach 168-32 do 168-52
Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 290 cm, podszewka 150cm.
Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, poduszki na ramiona, guziki.
Luz: 16 cm w obwodzie na wysokości biustu.
Szkoda, że czarny
Och jaka szkoda, że on taki czarny. Fajny fason, dobrze się w nim czuję. Ale mógł być czerwony albo pięknie fioletowy. Więcej tego nie zrobię, nie kupię czarnej tkaniny dopóki... dopóki znów mnie nie podkusi.
Nie ma jeszcze guzików. Nie zdążyłam. A raczej nie zdążyły dotrzeć. Dopiero późnym popołudniem listonosz przyniósł mi czarne kołki. Przyszyję je tutaj. Sprawa guzików to dłuższy temat, ale konkurs z wpadkami został rozstrzygnięty, po co mam się przyznawać już po czasie. A ja mam płaszczyk właśnie taki, gdzie przody schodzą się na środku, a doszywana listwa nie pozwala mi marznąć.
Szeroki i wysoki kołnierz zmieści szalik. Podoba mi się, szczególnie, że stanowi dość sporą ozdobę. Oczywiście wraz z marszczeniami na rękawach. A teraz kwestia pozbycia się marszczeń. Trudno nie będzie. Proszę po prostu skroić go z formy na wierzch rękawa podszewki. Tylko nie zapomnijcie dodać na podłożenie więcej, w końcu podszewka jest krótsza.
Szkic modelu pozwoli dokładnie obejrzeć cięcia.
Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.
Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.
Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!
UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.
Krojenie to najprzyjemniejsza część.
Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.
Kroimy następujące części z materiału:
- 1-3 przód 1 raz ze złożonego materiału
- 2 przód 1 raz ze złożonego materiału, na obłożenie, ten element otrzymasz zaginając 2 wzdłuż oznaczonej na szablonie linii
- 4 kołnierz 2 razy ze złożonego materiału
- 5-6 tył 1 raz ze złożonego materiału
- 7 tył 1 raz układając na złożeniu materiału
8-9 rękaw
- 1 raz ze złożonego materiału (zamiast elementu 9 możesz wyciąć 11, otrzymasz rękaw bez marszczeń, tylko pamiętaj dodać do 11 szersze podłożenie)
Kroimy następujące części z podszewki:
- 10 przód 1 raz ze złożonego materiału
- 11 i 8 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
- 12 tył 1 raz układając na złożeniu materiału
Przepis szycia.
Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.
- Wytnij wszystkie elementy z tkaniny i podszewki.
- Wzmocnij wkładem odzieżowym przody, podwinięcie tyłu i rękawów, paszki, obłożenie tyłu i przodu, stójkę, załamanie kieszeni na elemencie numer 2.
- Przyszyj boczek przodu do środka przodu. Zszyj również worek kieszeniowy przygotowany w całości z przodami.
- Zszyj szew łączący środek tyłu oraz doszyj boczki tyłu.
- Zszyj ramiona oraz boki płaszcza.
- W analogiczny sposób zszyj podszewkę z obłożeniami.
- Przyszyj wkłady barkowe (poduszki na ramionach)
- Zszyj szwy łączące rękawy. Przyszyj rękawy.
- Przymierz, nanieś ewentualne poprawki.
- Przyszyj listwę zapięcia oraz stójkę.
- Zszyj wierzchnią i spodnią warstwę płaszcza.
Realizacje projektów
W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy
Komentarze
poza tymi kieszeniami plaszczyk szyje sie ekspresowo. a moja podpowiedz na przyszlosc: mojej ocieplinki to duzo za duzo wyszlo i musialam zwezac i duzo skrocic. podszewka zwykla jak najbardziej by wyszla ladnie ale cos grubszego trzeba potem przerabiac.
Też nie lubię takich rogów i jak mogę to unikam. Mam w planach ten płaszczyk i zastanawiam nad małą modyfikacją tego przodu z kieszeniami. Ale jeśli już masz wycięte to lekko natnij ten rożek w przodzie, będzie wtedy bardziej plastyczny i łatwiej dopasujesz boczek. Powodzenia
no coz...musze posiedziec w domu przez pare dni ha ha
Rogi można podkleić wkładem, jeśli już tego nie zrobiłaś. Polar też. Mały kwadrat na róg. @sami Próbę klejenia zrób na skrawku polaru :)
Odłóż go na chwilę. I wróć za kilka dni. Czasem tak jest, że się człowiek narobi i ni w ząb nie wychodzi. Też tak czasem mam.
Mówisz o tych rogach na styku cięcia i kieszeni?
Kanał RSS z komentarzami do tego postu.