Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-34 do 168-52

Materiał: szerokość 180 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 170 cm,

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: bardzo luźny na wysokości biustu. Dopasowany jedynie w biodrach i w nadgarstkach.

Co dwa swetry to nie jeden!

Proszę uważać na ten model w większych rozmiarach, gdyż wymaga on wykorzystania dzianiny o szerokości 180cm. Taka o szerokości 150 wystarczy tylko do rozmiaru 42/44. Moje oba malinowe sweterki uszyte zostały z tak mocno rozciągliwej dzianiny, że rękawy musiałam kilkukrotnie zawężać, aby doskonale przylegały do nadgarstka. Na szablonie, na wszelki wypadek, pozostawiłam je nieco szersze, w końcu nie każdy tak jak ja będzie szył bluzkę z szalonej rajtuzy.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A jeśli komuś nie podoba się, że tego malinowego swetra jest za dużo, to musi poczytać kilka słów o modelu zielonym. To ten sam szablon, troszkę skrócona wersja i uszyta z innej dzianiny. Ale wszystkiego dowiecie się z lekcji szycia. Link do niej znajdziecie na samym dole w powiązanych artykułach.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód + tył 1 raz, układając na złożeniu materiału
  • 2 przód + tył 1 raz, układając na złożeniu materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
  2. Zaprasuj pod spód dodatki na szwy o szerokości 2 cm Dwa krótkie to podłożenia rękawów. Długi to dekolt. Ten długi od razu przymocuj renderką lub domową maszyną do szycia (elastycznym ściegiem).
  3. Zszyj środek tyłu (krótkie proste odcinki, równoległe do linii złożenia tkaniny, te po przeciwnej stronie szablonu).
  4. Teraz za pomocą jednego szwu zszyjemy, rękaw, potem kawałek prostej linii i następnie drugi rękaw.
  5. Przyszyj ściągacz do dołu bluzki. Bluzkę załóż kopertowo z przodu. Ile? Sprawdź na przymiarce, wszystko zależy od Twojego biustu.
  6. Podwiń rękawy. I gotowe.