Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 180 cm,

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

A co z innymi wzrostami?

Bluzka została przygotowana na 174 cm wzrostu. Ale proszę mi tutaj nie marudzić, że to za dużo. Wystarczy skrócić nieco zaszewkę biegnącą od ramienia i będzie pasowało na niższe osoby. Oczywiście tą poniżej biustu również warto zaszyć na innej wysokości. Ale to wszystko, plus minus jeden wzrost to wcale dużo dla tego modelu nie jest. Jak mówią budowlańcy z programu Usterka, będzie Pani zadowolona. Jeżeli ktoś pokusi się o obłożenia to może pozbyć się szwu na środku przodu. W moim modelu, w celach zwyczajowo lenistwa pospolitego dokarmienia, zapas na szew został po prostu dwukrotnie zawinięty pod spód. I to wszystko.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A teraz proszę o powiększenie zdjęć i przyjrzenie się moim cierpieniom. Ale dziś jest zimno, a ja wyskoczyłam w cieniutkiej bluzeczce na zewnątrz w celach fotograficznych. Stąd głupia mina i gęsia skórka. Ale zmarzłam, jak nie wiem co. Poproszę o rozgrzewające komentarze.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Gdy będziecie szyły, nie zapomnijcie o przyszyciu papaverowej metki. Ewentualnie jakiejś swojej lub pożyczonej.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy, z pojedynczej warstwy materiału
 • 2 tył 2 razy, z pojedynczej warstwy materiału
 • 3-4 rękaw 2 razy, z pojedynczej warstwy materiału
 • 5 stójka plus wiązanie 2 razy, z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Zszyj środek tyłu, boki  oraz ramiona bluzki.
 3. Przyszyj rękawy. Przymarszcz doły rękawów.
 4. Wzmocnij wkładem odzieżowym mankiety. Zszyj ich krótsze końce. Przyszyj do przymarszczonych rękawów.
 5. Zszyj stójkę z tyłu (stójkę przechodzącą w element do wiązania z przodu. Zszyj pozostawiając otwartą w miejscu, w którym zostanie przymocowana do bluzki.
 6. Przyszyj do bluzki.
 7. Podwiń dwukrotnie dodatek na szew z przodu bluzki (dekolt) i przymocuj (przeszyj).
 8. Zszyj środek przodu.
 9. Podwiń bluzkę.