Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 240 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, guziki, wkład odzieżowy.

Luz: 4 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

Koszula z lat 50-tych

Koszula ma krój, który pochodzi z lat 50-tych, dzięki czemu nie jest to jakiś nowoczesny wybryk modowy, który do tego przewodnika by nam nie pasował. Ten zestaw pasuje mi idealnie. Za każdym razem, gdy będę ją ubierać, będę sobie po cichutku marzyć, że przyjdzie mi kiedyś uszyć coś z tkanin przywiezionych z najdalszego krańca świata. Byłoby pięknie, nieprawdaż?

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Cała bluzka składa się tylko z jednego elementu. Oczywiście mankiety i kołnierz na szablonie są osobnymi elementami. Ale to tylko dodatek do tego jednego kształtu tworzącego całość. A wiecie, jak szybko się to szyje? Niestety na tym kończymy moje fascynacje bluzkami sprzed ponad połowy wieku. Przynajmniej na razie. Przez chwilę mnie nie będzie, muszę w tej bluzce odwiedzić jakąś dżunglę. Najbliższe dzikie miejsce, gdzie będę mogła w niej przebywać, to jakiś park. Może spacer z moim psem do  Książa przez cały okoliczny park i padoki?

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód+tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 2 kołnierz 4 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 3 mankiet 4 razy z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Oklej kołnierze i mankiety oraz obłożenie przodu do narysowanej linii.
 3. Zszyj zaszewkę na środku przodu oraz na ramieniu.
 4. Zszyj środek tyłu.
 5. Zszyj boki bluzki oraz od razu rękawy.
 6. Przygotuj kołnierz i mankiety.
 7. Przyszyj kołnierz i mankiety do bluzki.
 8. Przyszyj obłożenie bluzki. Przymocuj je na ramieniu.
 9. Podwiń bluzkę.