Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 180 cm oraz w kontrastowym kolorze 80 cm, podszewka 135 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, poduszki na ramiona, guziki.

Luz: 8 cm w obwodzie na wysokości biustu. Żakiet jest dopasowany.

Jak mogłam bez niego żyć

Pojęcia zielonego nie mam, jak mogłam żyć bez takiego prostego modelu. Od tygodnia jest moim ulubionym jesiennym żakietem. Cieplutki, prosty i wygodny.

Kliknij aby powiększyć   Kliknij aby powiększyć

Coco nosiła w kieszeniach zapalniczkę i papierosy. Nie palę, więc będę tam nosiła inne drobiazgi. Jak dama, chusteczkę do nosa, telefon i szminkę. Oczywiście, jak niczego nie zapomnę, co jest bardzo prawdopodobne.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

No i czas na guziki. Nie mam ich jeszcze przyszytych. Niby takie same ale. Ale jedne złote drugie srebrne. I kusi mnie do złotego, ale srebrne jakieś takie fajniejsze może? Szczególnie, że te złote to tylko na zdjęciu takie spokojne, trochę po oczach dają. Które przyszyć?

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

Zgrabny żakiet inspirowany modelem Chanel.

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

   • 1,2,4  przód 2 razy ze złożonego materiału
   • 3 przód 1 raz ze złożonego materiału,
   • 5-6  kieszenie 2 razy ze złożonego materiału
   • 7-8 rękaw 1 raz ze złożonego materiału,
   • 9-10 tył 1 raz ze złożonego materiału,
   • 11-12 tył  2 razy ze złożonego materiału
   • 13 tył  1 raz układając na złożeniu materiału

Kroimy następujące części z podszewki:

 • 15 przód 1 raz ze złożonego materiału,
 • 14 tył 1 raz układając na złożeniu materiału,
 • 16 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny i podszewki.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym przody, podwinięcie tyłu i rękawów, paszki, obłożenie tyłu i przodu, listwy kontrastowe, góry kieszonek z kontrastowej tkaniny.
 3. Przygotuj kieszenie. W tym celu przyszyj wierzchnią warstwę do górnej listwy i odszyj podszewką. Zaprasuj, przyszyj do przodów w wyznaczonych miejscach. Możesz też poczekać z ich przyszyciem do przymiarki. Umiejscowienie kieszeni wpływa na proporcje sylwetki, dlatego warto je umieścić na sylwetce tak, aby korzystnie wpływały na nasz wizerunek. 
 4. Zszyj ze sobą przód z boczkiem. Tył z boczkiem tyłu. Środek tyłu. Boki oraz ramiona.
 5. Zszyj obłożenia przodu i tyłu z elementami wyciętymi z podszewki.
 6. Koniecznie przymierz żakiet. Sprawdź, czy dekolt nie jest za mały, czy żakiet nie jest za długi. Po przyszyciu ozdobnych wąskich elementów, będzie naprawdę dużo pracy do naniesienia takich poprawek. Zapewniam, że warto teraz przymierzyć i nanieść ewentualne korekty na żakiet i wszelkie listwy.
 7. Przyszyj ozdobne listwy dookoła żakietu oraz dookoła wewnętrznej warstwy (tzn. obłożeń z przyszytą podszewką).
 8. Przyszyj rękawy oraz poduszki na ramionach. Doszyj do wierzchu żakietu listwy na dole. Zanim to zrobisz sprawdź długość rękawów na przymiarce.
 9. Zszyj ze sobą wierzch i spód żakietu.
 10. wyprasuj i gotowe.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (4 głosy)
22773 wyświetlenia

Komentarze

Katarzyna
#64 Katarzyna 2018-03-21 10:42
Cytuję renia_p59:
Papawero prosze podpowiedz co zrobic jak zakiet w biuście jest dobry a góra zachodzi na siebie a chciałam go zrobić z zamkiem

@renia_p59 wrzuciłam do swojego albumu jak zrobić korektę tak układającego się przodu. W razie pytań - pisz :-)
renia_p59
#63 renia_p59 2018-03-19 15:18
Papawero biust 115 pod biustem 96
papavero
#62 papavero 2018-03-19 12:37
Cytuję renia_p59:
Papawero biust mam trochę duży ale w stosunku do całej figury w miare proporcjonalny, myśle ze ramiona mam też nie odstające od normy , zaszewki zawsze trochę obniżam, mam wrażęnie że ten drugi żakiet z wykonan papawerowiczek który jest na manekinie ma ten sam problem

A jak zerkniesz do tabeli, to typ biustu masz S? Albo podaj mi wymiary pod biustem i w biuście. Na początek. :-)
renia_p59
#61 renia_p59 2018-03-19 12:23
Papawero biust mam trochę duży ale w stosunku do całej figury w miare proporcjonalny, myśle ze ramiona mam też nie odstające od normy , zaszewki zawsze trochę obniżam, mam wrażęnie że ten drugi żakiet z wykonan papawerowiczek który jest na manekinie ma ten sam problem
papavero
#60 papavero 2018-03-19 10:20
Cytuję renia_p59:
Papawero prosze podpowiedz co zrobic jak zakiet w biuście jest dobry a góra zachodzi na siebie a chciałam go zrobić z zamkiem

A dlaczego zachodzi? Jak pasują na Ciebie inne papaverowe szablony? Czy masz duży biust, czy wąskie ramiona, czy może brzuszek spory? A może biust na innej wysokości?
renia_p59
#59 renia_p59 2018-03-18 22:04
Papawero prosze podpowiedz co zrobic jak zakiet w biuście jest dobry a góra zachodzi na siebie a chciałam go zrobić z zamkiem
Katarzyna
#58 Katarzyna 2018-03-01 22:23
albo ten ? :-)
papavero
#57 papavero 2017-11-23 15:04
Cytuję renia_p59:
Papawero który z szanelek lepszy pod zamek 1 czy 2

Oba tak samo dobre. W dłuższy wszyłabym zamek z dwoma suwakami. :-)
renia_p59
#56 renia_p59 2017-11-23 14:11
Papawero który z szanelek lepszy pod zamek 1 czy 2
papavero
#55 papavero 2017-02-26 21:32
Cytuję Aga:
Cytuję Bastet:
Pytanie pewnie niektorym wyda sie glupie, ale mam watpliwosc. Czy ta listwe ozdobna przodu naszywa sie NA krawedz przodu, czy doszywa sie ja do przodu. Juz kiedys mialam taki wykroj z doszywana listwa wiec chcialabym sie upewnic jak jest w tym przypadku.

@Bastet Podejrzewam, że się doszywa. Upewnisz się, jak przyłożysz szablony albo do siebie albo na siebie - kiedy spasują, tak ma byc.

Tutaj się doszywa.