Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-30 do 174-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 160 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, zamek kryty, fizelina (wkład odzieżowy).

Luz: 0 cm w obwodzie na wysokości bioder.

Fioletowa spódniczka

Mam już taką fioletową sukienkę. Bardzo ją lubię. Może ta właśnie tkanina i ten kolor sprawią, że przekonam się do noszenia spódnic. Spódnica jest bardzo wygodna i prosta do uszycia. Jej jedynym ozdobnym elementem jest dodatkowy asymetryczny przód. Mam nadzieję, że spodoba Wam się ten model.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Rozporek umożliwia stawiania ogromnych kroków podczas biegania i włażenia na drzewa... zaraz zaraz, chyba już z tych drzew wyrosłam. A szkoda, bo w dzieciństwie wszystkie były moje i moich pięciu kuzynów. W takim razie dziś rozporek będzie mi pomagał stawiać drobne kroczki i z gracją siadać przy biurku.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 2 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 3 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału
 • 4 tył 2 razy ze złożonego materiału
 • 5 tył 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym (fizeliną) paski, miejsce wszycia zamka krytego, oraz rozporek.
 3. Zszyj zaszewki we wszystkich elementach.
 4. Podwiń dół elementu numer 3.
 5. Naszyj ozdobny asymetryczny przód (nr 3) na element numer 1. Pomocniczym ściegiem w odległości 0,5 cm od brzegu.
 6. Zszyj boki spódnicy. Zszyj boki pasków.
 7. Przyszyj pasek do spódnicy.
 8. Wszyj zamek kryty na środku tyłu.
 9. Zszyj środek tyłu poniżej zamka.
 10. Przymocuj rozporek.
 11. Przymierz spódnicę, nanieś ewentualne poprawki.
 12. Przyszyj spód paska do spódnicy.
 13. Podwiń dół spódnicy.
 14. Wrzuć zdjęcie gotowej spódnicy na papavero.pl, jeśli Twoja będzie ładna, może to zmniejszy moją obawę do noszenia spódnic.