Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 240 cm.

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: 0 cm w obwodzie na wysokości biustu. 

Jutro to odmarszczę

Myślałam, że to marszczenie będzie gorsze. Jak to uszyłam, to admin stwierdził, że nie wie czego ja się czepiam. Po chwili przyzwyczaiłam sie do tego marszczenia. Ale mam już uszytą drugą wersję tego przodu. A to, co ma zostać odprute, i tak jest wykonane z zastępczego materiału. Drugi przód pasuje tu bez jakichkolwiek zmian. Więc nie ma co, jutro się zmieni. To tylko jeden element. No w drugiej wersji to cztery elementy, ale już powycinane i pozszywane czekają na stębnówce.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Chciałabym, abyście spojrzeli na marszczony element. Mój został przymarszczony na środku. Bliżej paszek i ramienia pozostał gładki. Ale to od Was zależy, jak to marszczenie zostanie rozłożone. Sprawdźcie na sylwetce, gdzie dokładnie warto dodać te ozdobne nadmiary dzianiny. A rękawy? Są długie. Każdy sobie skróci ile pragnie. Ja na pewno skrócę je dopiero po odmarszczaniu.

  Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Dół sukienki jest nieco krótszy z przodu w stosunku do tyłu. Jeżeli taka dysproporcja Wam nie odpowiada, wystarczy wydłużyć nieco każdy z elementów, to proste.  Obwód sukienki na dole, w rozmiarze 42, to niemal 200cm. Szeroko. Wygodnie. Kobieco. A cięcia pod biustem mają zupełnie inny kształt niż w oryginale. Tutaj musiałam pobawić się w zszywanie wielu kawałeczków. Dzianina lubi takie zabawy w różne cięcia. Szczególnie widoczne będzie to wtedy, gdy pokażę Wam sukienkę bez focha, bo na piersiach też się nieco zadzieje. Ale zanim sukienka bez focha, to proszę zerknąć na moją minę z głównego zdjęcia. Ona wyraża moje uwielbienie do Waszego modelu.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

    • 1-3 przód 1 raz układając na złożeniu materiału
    • 4-6 przód 1 raz ze złożonego materiału
    • 7-9 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału
    • 10-11 tył 1 raz ze złożonego materiału
    • 12 tył 1 raz układając na złożeniu materiału
13 rękaw
    1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy