Przyznam szczerze, że nigdy nie miałam ochoty opuścić Ojczyzny. Nigdy też nie byłam do tego zmuszona. Mieszkam tutaj, tutaj pracuję, realizuję swoje marzenia i tutaj też staram się być najbardziej wnerwiającą osóbka dla mojego ukochanego mężczyzny. No w końcu tego ode mnie wymaga status bycia kobietą. Mam nadzieję, że w tej ostatniej kwestii nie zaniedbujecie swoich obowiązków. Kto by ich tak wnerwiał, gdyby nas zabrakło? Ja mam swój wypracowany sposób w tej kwestii, wystarczy, że powiem "Tak tak, Ty wiesz najlepiej", i cel zostaje osiągnięty. A Wy jak to robicie? Miłość do ukochanej osoby, rodziny i przyjaciół, to część miłości do Ojczyzny. Do naszego wspólnego świata. To nasze wspólne dobro narodowe.

Kliknij aby powiększyć

Czuję się Patriotą. Jestem z tego dumna. Niezależnie od tego, jakiej jesteś narodowości, w którym kraju mieszkasz i jakiego koloru jest Twoja skóra, jeśli kochasz swoją Ojczyznę to na pewno zgodzisz się ze mną, że miłość do Ojczyzny to piękna sprawa. Polska dziś obchodzi swoje święto, Narodowe Święto Niepodległości. I właśnie z tej okazji, chciałabym Wam przypomnieć mój osobisty wyraz wdzięczności do Ojczyzny. Na niemal każdym szablonie do pobrania znajduje się bardzo uproszczona konturowa mapa naszego kraju i napis POLAND. Napis ten celowo został wyrażony w języku angielskim. Tak, aby każdy z naszych zagranicznych krawieckich przyjaciół mógł poznać chociaż w tak malutkiej części nasz kraj. I staram się, aby ta nasza Polska znajdowała się w okolicy serca, nawet na szablonach.

Kliknij aby powiększyć

Gdybyśmy byli portalem poetyckim, napisałabym Wam wiersz o fladze. Gdybym była malarką, namalowałabym piękny dom z wywieszoną flagą. Ale my jesteśmy krawcowymi, maszyna to nasz żywioł. Dlatego polecam uszycie flagi. Już mówię, jak powinna wyglądać. Na początek należy znaleźć odpowiednie tkaniny. Białą i czerwoną. Nikomu tłumaczyć tutaj nie muszę, że tkanin o barwie czerwonej może być w sklepie dość sporo. Należy wybrać odpowiedni odcień. Tak samo jest w przypadku bieli. Ustawa z 1980 wprowadziła konkretne wytyczne w tej kwestii. Biel na naszej fladze nie jest śnieżna. Oto ona wraz z dokładnym oznaczeniem koloru.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Kształt flagi. Tak naprawdę Polska flaga jest piękna i łatwa do uszycia. Dwa pasy materiału zszyte razem przez środek. Każdy Patriota powinien jednak pamiętać o tym, że szablon na Polską flagę jest dokładnie określony. Prostokąty, które weźmiemy do ręki mają określone proporcje. Cała flaga ma proporcje boków 5:8 i jest pięknym prostokątem. Flaga podzielona jest na dwa poziome prostokąty, górny jest biały a dolny czerwony. Tak jak widać to poniżej. Na rysunku zostały również oznaczone proporcje, w jakiej podzielone są poszczególne części. Teraz nie pozostaje nic innego jak uszycie własnej pięknej flagi.

Kliknij aby powiększyć

A jeśli już macie flagę, to pamiętajcie o prawidłowym jej umieszczeniu na zewnątrz budynku. Dopuszcza się powieszenie naszej flagi pionowo. Wtedy, patrząc od przodu na nią, biały pas powinien znajdować się z lewej strony. I najważniejsza rzecz, o jakiej często zapominamy. Flaga nie powinna wisieć w ciemnościach. Albo oświetlamy ją na całą noc, albo zdejmujemy przed zmrokiem i wywieszamy znów o świcie, ale przed godziną 8:00. To dobre zwyczaje, które pokazują nasz szacunek w stosunku do naszej Ojczyzny. A przecież Ojczyzna to nie tylko lasy, pola i łąki. Ojczyzna to też my i nasza kultura. Warto o nią zadbać.

Kliknij aby powiększyć

A nasze maki też są nieco patriotyczne. Piękne, czerwone i oddające urok polskiej wsi w gorace dni. Czyż nie pachną przyrodą i urokiem lata?

Komentarze

krystina
#3 krystina 2015-11-11 21:01
Papavero jesteś poetką. Mnie też wzrusza kontur Polski na wykrojach, wywołuje uśmiech.
regina16
#2 regina16 2015-11-11 12:48
Również kontur mapy na szablonie - mnie wzrusza, nie tylko w dniu dzisiejszym.
imp18
#1 imp18 2015-11-11 12:37
Fajny akcent z tą mapą :)