Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 32 do 52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: dzianina dresówka 75 cm, ściągacz 105 cm.

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: bluza jest dopasowana w biuście, luz na obwodzie biustu 2cm

Golf z falą na życzenie.

Tak, wiem wiem, oryginał był inny. Ten jest taki, jaki jest. A wszystko przez to, że otrzymacie trzy różne. Dwa z nich będzie można bezkarnie zamieniać miejscami. A trzeci będzie można wykorzystać po umiejętnym ścięciu rogu. Ale za to trzeci zmieni trochę przyszłość. Ale o tym niebawem, dziś przyglądamy się mojej nowej bluzie. Przyznam szczerze, że już zdążyłam ją upaćkać olejem. No nic, jak się nie spierze, to przecież krawcowa nie będzie płakać tylko wymieni sobie przód, nieprawdaż?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

No to teraz proszę się przyjrzeć z bliska. Ten kołnierz został wycięty ze ściągacza. Tak samo jak rękawy. Przód i tył bluzy z popularnej dresówki. Ale jak kto woli, można wszystko jednakowe. Celowo nie naniosłam Wam nacinków w miejscu, w którym kończy się kołnierz z przodu. W moim modelu te elementy zostały przyszyte asymetrycznie. Pod spodem ta niewidoczna warstwa sięga aż do ramienia. Została nieco bardziej naciągnięta. Na wierzchu przyszyta gdzieś pomiędzy ramieniem a środkiem przodu, dzięki czemu powstaje taka oto zgrabna mała fala. Od tego jak to ułożycie zależy cały efekt wizualny. Przy następnym modelu trochę Wam tej swobody zabiorę. A przy ostatnim nie pozwolę zmieniać.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz ze układając na złożeniu materiału,
 • 2 przód + tył 1 raz ze układając na złożeniu materiału,
 • 3 rękaw 1 raz ze złożonego materiału,
 • 4 tył  1 raz, układając na złożeniu materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj ramiona bluzki.
 3. Wszyj rękawy na otwartej paszce.
 4. Zszyj boki oraz szwy na rękawach.
 5. Zaprasuj na pół kołnierz, wzdłuż linii zaznaczonej na szablonie.
 6. Wszyj kołnierz do bluzy.
 7. Podwiń dół rękawów oraz dół bluzy.