Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 32 do 52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: dzianina dresówka 175 cm, ściągacz 30  cm.

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: sukienka jest dopasowana w biuście, luz na obwodzie biustu 2cm

Dresowa mania sukienkowa.

Nie wiem, jak to jest, że nadal trwa ta dziwna moda. Miałam nadzieję, że to jakoś minie, przejdzie, że zapomnimy o tym dresowym szale. Ale nie, ostatnio koleżanka opowiadała mi o tym, jak to się jej jakaś projektantka podoba. A raczej jej projekty, a nie ona sama. Pooglądałam, popatrzyłam... a tam same dresiaki. No ładne, ale dlaczego same szare i czarne. I dlaczego nazywamy to modą codzienną. Czy naprawdę codziennie chcemy wyglądać jakbyśmy zbierały się do domowych obowiązków? Miałam kiedyś dresową kieckę, może nawet więcej niż jedną, ale przestały mi służyć. No to ulegnę tej dziwacznej modzie i uszyję sobie jedną. Ale powiadam Wam, będę w niej sprzątać, prać i gotować, jak na początkującą kurę domową przystało. A Wy potraktujcie ten szablon i dresówkę jak tylko macie ochotę. Możecie się w niej wybrać nawet na bal... dresiarza.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Wygodna jest, nie ma co się oszukiwać. Ciepła. Kołnierz, w odróżnieniu do poprzedniego, bardzo szeroki i sterczący. Możecie je (kołnierze) zamiennie stosować. Lub poczekać na kolejny, który będzie super przylegający. W kieszeniach coś sobie pochowam. A przynajmniej rączki, gdy będę chciała sobie postać i popatrzeć na robotę, która sama się może zrobi.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz ze układając na złożeniu materiału,
 • 2 przód 1 raz ze złożonego materiału,
 • 3 przód + tył 1 raz ze układając na złożeniu materiału,
 • 4 tył  1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 5 rękaw 1 raz ze złożonego materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Naszyj kieszenie na przód.
 3. Zszyj ramiona sukienki.
 4. Wszyj rękawy na otwartej paszce.
 5. Zszyj boki oraz szwy na rękawach.
 6. Zaprasuj na pół kołnierz, wzdłuż linii zaznaczonej na szablonie.
 7. Wszyj kołnierz do sukienki.
 8. Podwiń dół rękawów oraz dół sukienki.