Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 32 do 56.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: rozciągliwa dzianina 175 cm.

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: sukienka jest bardzo dopasowana w biuście, luz na obwodzie biustu -6 cm

Będzie grzało w kark.

I dobrze. Bo jeden z tych service pack'ów miał pięknie dolegać. A ten model przylega wszędzie. Jak to się stało? Powiem Wam prawdę. Poprzednie rzeczy szyłam sobie w moim rozmiarze. Ten model, w związku z tym, że miał zostać wycięty z bardzo rozciągliwej dzianiny, uszyłam z szablonu o dwa rozmiary mniejszego. A żeby się Wam nie myliło, żebyście nie musieli kombinować tak jak ja, oznaczyłam szablony tak, aby w tym przypadku miały luz ujemny. Proszę o tym pamiętać. Jeśli pragniecie uszyć sukienkę z bardzo rozciągliwej dzianiny, należy wybrać swój rozmiar. Ale jeśli kogoś pokusi, o uszycie tego z dresówki, trzeba wybrać ze 2 rozmiary więcej. Tak tak, w przypadku dzianin taka zabawa z luzami jest wskazana.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Adminowi najbardziej wpadła w oko ta sukienka. Ja chyba lubię bardziej poprzednią. A niebieska bluza od której się zaczęło? Już ją sobie ktoś przywłaszczył, i to wbrew moim wyraźnym sprzeciwom. A Wam która opcja moich konstruktorskich wybryków podoba się najbardziej? A zadanie domowe brzmi, na którą sukienkę w HOT18 proponuję przestać głosować?

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz ze układając na złożeniu materiału,
 • 2 przód + tył 1 raz ze układając na złożeniu materiału,
 • 3 tył  1 raz, układając na złożeniu materiału
 • 4 rękaw 1 raz ze złożonego materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj ramiona sukienki.
 3. Wszyj rękawy na otwartej paszce.
 4. Zszyj boki oraz szwy na rękawach.
 5. Zaprasuj na pół kołnierz, wzdłuż linii zaznaczonej na szablonie.
 6. Zszyj kołnierz na środku tyłu.
 7. Wszyj kołnierz do sukienki.
 8. Podwiń dół rękawów oraz dół sukienki.