Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 98-158

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 158: 130 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, piękna metka, guziki.

Luz: 14 cm na wysokości klatki piersiowej.

Wyczuję te maluchy

Wy mi w tym pomożecie? Bo pomożecie, nieprawdaż? Oj luzy to mnie martwią, boję się ich jak ognia. Czytam literaturę, sprawdzam, jak to robią inni konstruktorzy. Ale przyznam Wam szczerze, że nie mam wyczucia do maluchów. I w tej koszuli potrzebuję Waszego wsparcia. Po pierwsze po uszyciu należy powiedzieć, czy takie luzy są najfajniejszsze. Po drugie, czy koszula jest wygodna. Po trzecie, czy rękawy są dobrej długości. Bo tu przyznam szczerze tkwi mój największy dylemat. One mi się za długie wydają na Saszy. Ale Sasza nie ma rąk, może Sasza przekłamuje. A mój model jeszcze na przymiarkę nie dotarł. Dlatego pamiętajcie, zanim doszyjecie mankiety, zróbcie przymiarkę. Tyle tytułem szczerych zwierzeń.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Malutka kieszonka. Maluteńkie zakładki na rękawach i na plecach. Miniaturowe wykończenia rozporków malutkimi domkami na rękawach. Wszystko takie ślicznie mini-mini. Ależ to słodko wygląda. Koszula została wykonana z tkaniny, której został mi jeszcze cały wielki kupon, na koszulę męską. Admin zaakceptował, będzie się też szyła koszula dla niego. Nie wiem kiedy, proszę o jeszcze chwilę cierpliwości. Ale będzie, możecie założyć, że nad tym pracuję. W końcu HOT18 zobowiązuje.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Ależ oczywiście, że koszula na boku jest nieco krótsza. To po prostu pięknie wymodelowany dół dla przystojnych młodych mężczyzn. Rękawy można nosić podwinięte, gdy tylko trzeba pobawić się z chłopakami na podwórku. W piaskownicy też można wyglądać fajnie. Na rowerze też. A co! Jak mamunia uszyje, to szkoda nie nosić każdego dnia takiego cuda.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1 przód 1 raz ze złożonego materiału
  • 2 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału, potrzebujemy tylko jedną kieszonkę, ale możesz naszyć dwie, jeżeli tylko chcesz
  • 3-4 tył 1 raz, układając na złożeniu materiału
  • 5-6 kołnierz i stójka 2 razy, układając na złożeniu materiału
  • 7,9,10 rękaw 1 raz ze złożonego materiału, element numer 10 polecam wyciąć ze skosu, tak jak pokazano poniżej
  • 8 rękaw 2 razy ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. Wzmocnij fizeliną (wkładem odzieżowym) kołnierze, stójki, mankiety.
  3. Zaprasuj brzegi kieszonki pod spód. Przyszyj kieszeń na przód.
  4. Zaprasuj listwę zapięcia