Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 190 cm, podszewka 135 cm, kontrastowy materiał na stójkę i listwy, 130 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, poduszki na ramiona, guziki.

Luz: 8 cm w obwodzie na wysokości biustu. Żakiet jest dopasowany.

Dziś schowałam dziurki

Jakiś mam problem z guzikami do żakietów. Ciągle pokazuje je Wam bez nich. A dziś wszystko jest na miejscu. A wszystko przez to, że wybór guzików musiał zostać dokonany już na etapie szycia tego modelu. Dziurki są bowiem ukryte w szwie, pomiędzy kraciastą listwą a brązowymi elementami przodu. Fajnie, nieprawdaż? Nie potrzebujemy dziurkarki do uszycia takiego cuda. Tylko odrobinę cierpliwości.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Ten żakiet jest asymetryczny. Przody i cały kołnierz wraz ze stójką są zupełnie inne z prawej jak i z lewej strony. Ale i tak wszystko potrzebujemy podwójnie wyciąć. Wszystko przez to, że żakiet potrzebuje obłożenia.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-5 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 6-7 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 8-9 rękaw 1 raz ze złożonego materiału
 • 10-12 kołnierz 1 raz ze złożonego materiału

Kroimy następujące części z podszewki:

 • 3 przód 1 raz ze złożonego materiału
 • 6-7 tył 1 raz ze złożonego materiału
 • 8-9 rękaw 1 raz ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny i podszewki.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym przody, kołnierz,  podwinięcie tyłu (listwy z kontrastowego materiału biegnące dookoła żakietu) i rękawów, paszki, obłożenie tyłu i przodu. Obłożenie tyłu wykonaj samodzielnie na podstawie tyłu.
 3. Zszyj ze sobą elementy przodu oraz tyłu.
 4. Doszyj listwy w kontrastowym kolorze. pamiętaj, aby zostawić dziurki na guziki.
 5. Zszyj ramiona.
 6. Połącz elementy rękawów.
 7. Wszyj rękawy.
 8. Analogicznie przygotuj podszewkę wraz z obłożeniami.
 9. Wszyj kołnierz ze stójką.
 10. Zszyj spód oraz wierzch żakietu ze sobą.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (6 głosów)
62363 wyświetlenia

Komentarze

sciurr
#28 sciurr 2018-10-04 18:15
Jakoś od razu mi do głowy przyszło, że fajnie by było, gdyby ten kołnierz zaczynał się nieco wcześniej... Niestety totalnie nie umiem tak ładnych rzeczy, więc sobie pomarzę o wersji beta z kołnierzem od obojczyka :P Albo jak się nauczę to spróbuję uszyć :D Śliczności!
lefcio
#27 lefcio 2018-09-23 11:13
Cytuję sami:
a jest jakas szansa na wzrost 180? plis plis plis

Pewnie jest, tylko nikt się prawdopodobnie o taki dotychczas nie upominał.
sami
#26 sami 2018-09-23 10:03
a jest jakas szansa na wzrost 180? plis plis plis
Dorotkas
#25 Dorotkas 2018-02-16 10:09
Ok,dzięki,chce blizej ciala,bo mnie cos ubylo i wszystko luzne wyglada na mnie lejbowato,myslalam tez o tym wdzianku z kapturem ,bo wydaje mi sie bardzej dopasowany@Papavero
papavero
#24 papavero 2018-02-16 09:38
Cytuję Dorotkas:
Z jakiego materialu mozna uszyć ten zakiet wełna nie dla mnie,bo uczulenie na nia mam,czy gruba dzianina swetrowa mogla by byc,bo che taki bardziej blizej ciała@papavero

Nie musi być wełna, ale jakaś tkanina kostiumowa. Może być sztuczne, może być bawełna. Ważne, aby było nieco grubszą stabilną tkaniną. Ale zanim odpowiemy na pytanie o dzianinę grubszą, to o takich zamianach z dzianiny na tkaninę i odwrotnie pogadajmy pod różową bluzką, tam Cię zmuszę do refleksji a potem będziesz sama odpowiadać na takie pytania :-)
Dorotkas
#23 Dorotkas 2018-02-16 09:19
Z jakiego materialu mozna uszyć ten zakiet wełna nie dla mnie,bo uczulenie na nia mam,czy gruba dzianina swetrowa mogla by byc,bo che taki bardziej blizej ciała@papavero
papavero
#22 papavero 2017-02-24 09:51
Cytuję sengalus:
@Papavero czy ten żakiet pojawi się może z dodatkową wersją biustu? Potrzebuję w wersji x. Dałoby radę?

Z biustami będą nowe rzeczy. Co do archiwum, również planuję je uzupełniać, ale to jest nieco dłuższa droga niż wzrosty. Dlatego nie mogę teraz niczego naobiecywać na już.
sengalus
#21 sengalus 2017-02-24 09:47
@Papavero czy ten żakiet pojawi się może z dodatkową wersją biustu? Potrzebuję w wersji x. Dałoby radę?
renia_p59
#20 renia_p59 2016-10-18 22:07
Dzięki za informacje bardzo bym chciała zobaczyć ten zakicik w twoim wykonaniu wiec cierpliwie czekam
katkos123
#19 katkos123 2016-10-18 20:26
Cytuję renia_p59:
Katkos jeżeli uszylas ten żakiet to proszę zaprezentuj się w nim bo jestem bardzo ciekawa jakvwyszedl

@renia_p59 nie wiem jak wyczulas, ze o nim mysle ;-) ale on jest juz od dawna na mojej liscie uszytkowych radosci. Ale przed jego szyciem powstrzymuje mnie fakt, ze bede chciala go miec w dluzszej wersji a to wymaga kombinowania z szablonem... poki co wiec szyje inne rzeczy. :D