Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 32 do 54+

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 54+: 30 cm,

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: mitenki są luźne, uszyj je ze sztucznego futerka. Do dzianinowych wybierz mniejszy rozmiar.

Nie wróżę z fusów

Nie czytam z myśli i nie stawiam tarota czy innego pasjansa. Ja jestem prostym umysłem ścisłym. Mi trzeba dokładnie powiedzieć czego dusza pragnie. A tak? A tak muszę zgadywać. I tak naprawdę to pojęcia nie mam czego Wy ode mnie chcieliście w notowaniu 27 przefajnego HOT18. Rękawiczki? Mitenki? A może jedno i drugie. Bo chyba nie o buty chodziło. Ładne, ale na przygotowaniu butów to ja się nie znam. A może torebka? Albo rajstopy... nie nie nie, rajstopy też nie, przecież tego nie jesteśmy w stanie przygotować. No to dobra, nie było opisu, będą ocieplacze na ręce. Następnym razem proszę dodawać opisy, inaczej będziemy się tak częściej zabawiać w kotka i myszkę.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 1mitenki 2 razy ze złożonego materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. Zszyj każdy z czterech elementów tworząc cztery osobne mitenki.
  3. Przyłóż prawą do prawej po dwie mitenki. Zszyj dookoła zostawiając tylko w jednym ze szwów dziurę do przewrócenia na prawą stronę.
  4. Wywróć.
  5. Zszyj dziury
  6. Noś je dumnie.