Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 17452.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 185 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina, zamek kryty do wszycia na środku tyłu.

Luz: luz na wysokości  biustu 6cm

Szara a ładna.

Ta masakra, w połączeniu z przekonaniem, że naszemu adminowi szary kolor się nie podoba, mogła mnie doprowadzić do płaczu. Na szczęście dodał, że mu się po prostu masakrycznie podoba. To dobrze, bo inaczej, jak typowa kobieta, miałabym depresję pewną na najbliższy tydzień lub nawet miesiąc. A tak mogę spokojnie dalej pracować. A Wy możecie szyć własne modele.

 Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Musiałam ulepszyć ten model. Oryginał był taki trochę za prosty. Tutaj mamy zupełnie inne cięcia z przodu a tył z innej bajki. Zachowałam jedynie marszczenia pod stójką. Jednak mam nadzieję, że Wam się spodoba i tym razem uznacie, że moja ingerencja była na plus. Szczególnie, że cięcia z przodu nieco wydłużają sylwetkę, a przecież o to nam chodzi, aby być wyższe, szczuplejsze i mądrzejsze. Co do tego ostatniego, to polecam czytać książki, odzież IQ nam nie podwyższa. Nawet, jeśli ma doszytą metkę najlepszego domu mody na świecie.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-2 przód 1 raz układając na złożeniu materiału,
 • 3 przód 1 raz ze złożonego materiału,
 • 4 przód + tył 2 razy układając na złożeniu materiału,
 • 5-7 tył 1 raz ze złożonego materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Zszyj zaszewki z przodu oraz z tyłu.
 3. Zszyj boki i ramiona bluzki.
 4. Zszyj boki w spódnicy.
 5. Doszyj stójkę wraz z listwą tyłu.
 6. Doszyj górę do dołu.
 7. Wszyj zamek na środku tyłu (nacinek na górze sukienki oznacza początek wszycia zamka). Zszyj szew pomiędzy zamkiem a rozporkiem.
 8. Wykonaj rozporek z tyłu.
 9. Doszyj obłożenia paszek. Obłożenia, aby nie wyłaziły spod sukienki, sięgać będą aż do stójki. Przymocowane do stójki będą leżeć na swoim miejscu.
 10. Doszyj wewnętrzną część stójki wraz z listwą wykańczającą tył.
 11. Podwiń sukienkę.
 12. UWAGA: Jeżeli zamiast obłożeń paszek wolisz wszyć rękawy, polecam wydrukować te KLIK. Pamiętaj, aby zawęzić je lub poszerzyć zgodnie z oczekiwaniami.