Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 17452.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 185 cm. Długość dla całej sukienki a nie tylko dla dzisiejszego jednego elementu.

Luz: luz na wysokości  biustu 6cm

Usuwamy marszczenie.

Tutaj liczę na Waszą inwencję twórczą. Nie będę szyła drugiej sukienki, pokażę Wam jedynie szkic tego, co otrzymacie.  Jak tylko któraś zdolniacha uszyje ten model, będzie można obejrzeć zdjęcia z innym modelem. A na razie spoglądamy na moją wersję z marszczeniami i rysunkowe wersje naszego modelu. Na szablonie znajdziecie model A, który ma płytki dekolt. Oraz modele B i C, które mają głęboki dekolt w kształcie litery V. Czym różnią się modele B i C? Model C jest widoczny poniżej. Głęboki dekolt V. Stójka na krótkim kawałku przyszyta do przodu. Model B nie powinien być przyszywany do przodu, tylko do tyłu. Ot cała różnica pomiędzy trzema wersjami.

 Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Słów kilka wymagają dodatki na szew. Zrobiłam je specjalnie szersze na środku przodu. Tak, abyście mogli te 2 cm popuścić w razie potrzeb. Jeśli ktoś jest tabelkowy, może śmiało odciąć od razu nadmiar. Obniżenie na środku boku powoduje skrócenie linii poziomej, stąd poszerzenie, również dodatkiem na szew, bokiem. Tabelkowe babeczki mogą od razu poprawić, również w tym miejscu, dodatki na szew na 1 cm. A nietabelkowe mają troszkę pole do manewru. A jeśli potrzebują więcej, to muszą więcej, zgodnie ze wzorem, skorygować. Zauważcie też proszę, że dwie zaszewki mają kółeczko. W tym przypadku zaszewki te sięgają aż do środka biustu. Wszystko po to, abyście mogły sobie przemodelować szablon po swojemu. Trzeci obrazek przedstawia krótszą zaszewkę, skróconą tak, aby ładnie kończyła się przed biustem. Zauważcie, że zmienił się dodatek na szew, czyli ten garb z boku zaszewki. Jeśli skórcie zaszewkę w dwóch pierwszych egzemplarzach, również warto ją skorygować za pomocą tej trzeciej. Jak masakra to masakra.

Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1A, B lub C przód 1 raz układając na złożeniu materiału,
 • pozsostałe części zgodnie z instrukcją przy sukience, link do niej znajdziesz na samym dole artykułu.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Zszyj zaszewki z przodu oraz z tyłu.
 3. Zszyj boki i ramiona bluzki.
 4. Zszyj boki w spódnicy.
 5. Doszyj stójkę wraz z listwą tyłu.
 6. Doszyj górę do dołu.
 7. Wszyj zamek na środku tyłu (nacinek na górze sukienki oznacza początek wszycia zamka). Zszyj szew pomiędzy zamkiem a rozporkiem.
 8. Wykonaj rozporek z tyłu.
 9. Doszyj obłożenia paszek. Obłożenia, aby nie wyłaziły spod sukienki, sięgać będą aż do stójki. Przymocowane do stójki będą leżeć na swoim miejscu.
 10. Doszyj wewnętrzną część stójki wraz z listwą wykańczającą tył.
 11. Podwiń sukienkę.
 12. UWAGA: Jeżeli zamiast obłożeń paszek wolisz wszyć rękawy, polecam wydrukować te KLIK. Pamiętaj, aby zawęzić je lub poszerzyć zgodnie z oczekiwaniami.