Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-56..

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 56: 240 cm.

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: luz na wysokości  biustu -6cm

Dużo kontrafałd.

A wszystko uszyte z jednego kawałka. Moja sukienka ma na środku przodu szew. Wszystko przez to, że wycięta została z wąskiej dzianiny. Jeśli jednak Twoja dzianina jest wystarczająco szeroka, możesz ją spokojnie wyciąć z całości. Wtedy, do wykonania dekoltu, wystarczy ją po prostu naciąć aż do kontrafałdy przez środek. Ot taka łatwa i szybka kiecka.

 Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Dół jest bardzo szeroki. Dla entuzjastek wielkich sukni. Na pewno jest wygodna a kołnierz podoba mi się szalenie. Może coś jeszcze powinnyśmy wykombinować, czyli górę zestawić z zupełnie innym dołem, tak aby wyszła sukienka idealna. A może ta jest idealna, a ja tego jakoś nie widzę?

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 2 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału
 • 3 rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj kontrafałdy na przodach oraz cięcia na tyłach. Zamocuj kontrafałdy z przodu oraz  z tyłu.
 3. Zszyj ramiona oraz środek tyłu.
 4. Zszyj stójkę na środku tyłu.
 5. Przyszyj stójkę do podkroju tyłu.
 6. Zszyj środek przodu od nacinka w okolicach piersi do dołu kontrafałdy. Jeśli wycinałaś sukienkę z dwóch elementów, musisz jeszcze zszyć na samym brzegu dzianiny aż do samego dołu.
 7. Ułóż środkową kontrafałdę oraz zablokuj ją.
 8. Przygotuj rękawy. Złóż je na pół, wzdłuż pionowej linii wszyj gumkę, naciągając ją przy szyciu, co utworzy marszczenie.
 9. Wszyj rękawy do sukienki.
 10. Podwiń sukienkę i gotowe.