Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 32 do 46

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 46: 100 cm,

Dodatki krawieckie: Nici, zamek kryty, fizelina (wkład odzieżowy).

Luz: 1 cm w obwodzie na wysokości talii.

Niebieska jak chmurka we Mgiełce.

A raczej na Mgiełce, bo to ona prezentuje Wam dziś swoją spódniczkę. Piękna, nieprawdaż? Kolor równiutko błękitny. A to najważniejsze, że równiutko, w końcu Mgiełka zafarbowała tkaninę samodzielnie. A jak? O tym opowie Wam sama już jutro. Dlatego już dziś możecie szyć spódnice z brzydkich kolorów, jutro je zamienimy na coś pięknego. A teraz przyjrzyjcie się spódnicy, została przygotowana tak, abyście miały z nią jak najmniej pracy, przynajmniej przy szyciu.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

A teraz pokażę Wam historię tej spódniczki. Umówiłyśmy się z Mgiełką, że pokaże Wam jak farbuje się tkaniny. W tym celu wysłałam jej szkic spódnicy na Teresce. Szablon w odpowiednim rozmiarze. Białą tkaninę do zafarbowania. A uzdolniona Mgiełka wykonała dla Was powyższe piękne zdjęcia. A raczej pozowała do nich, same zdjęcia wykonał Dawid Kacmajor. Wszyscy razem złożyliśmy się na ten fajny szablon dla Was, fajnie, prawda? Bardzo mi się ta współpraca podobała, mam nadzieję, że Mgiełka odpocznie i znów się do mnie odezwie po kolejny zestaw do wspólnych działań szyciowych. A gdyby ktoś z Was miał pomysł, jak wzbogacić odzież o swoje trzy grosze i chciał wykonać jakieś cudo wcześniej niż inni, to czekam na maile.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 2 razy, z pojedynczej warstwy materiału
 • 2 tył 4 razy, z pojedynczej warstwy materiału
 • 3-4 przód + tył 1 raz, z pojedynczej warstwy materiału

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1.  Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Wzmocnij wkładem odzieżowym (fizeliną) obłożenia oraz miejsce wszycia zamka (środek tyłu).
 3. Zszyj ze sobą na bokach paski oraz ich obłożenia.
 4. Przyszyj do paska element numer 4.
 5. Następnie przyszyj element numer 3 do paska oraz do elementu numer 4.
 6. Wszyj zamek na środku tyłu.
 7. Zszyj szew poniżej zamka.
 8. Doszyj obłożenie paska.
 9. Podwiń spódnicę.
 10. Zafarbuj na dowolny kolor dzięki wskazówkom Mgiełki. Link znajdziesz w artykułach powiązanych poniżej. A w artykule z farbowaniem zaprosimy Was na blog Mgiełki, który jest pełen fantastycznych szyciowych niespodzianek.