Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 185 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek do wszycia w kołnierz.

Luz: luz na wysokości  biustu 6cm

Granat na sylwestra, czyli wystrzałowo.

Tak się zrobiło zimno, że musiałam sobie uszyć jeszcze jedną ciepłą sukienkę. Inaczej zamieniłabym się w jakiś sopelek, albo od razu w stalagmit, bo te osiągają duże rozmiary. A teraz wszystko pozostawiam Wam, do dzieła. Do końca roku nie zostało już dużo czasu, a trzeba zdążyć.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Kołnierz składa się z dwóch elementów. Ten szerszy skroiłam z kontrastowej dzianiny i przyszyłam na prawej stronie. Dzięki temu rozpięty kołnierz posiada taką ładną kontrastową ramkę. Fajnie, nieprawdaż? Kontrastowe są również kieszenie, w końcu dresowa sukienka nie może być smutna.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz układając na złożeniu materiału,
 • 2 przód 1 raz ze złożonego materiału,
 • 3 przód 1 raz ze złożonego ściągacza,
 • 4 tył 1 raz ze złożonego materiału,
 • 5 rękaw 1 raz ze złożonego materiału,
 • 6-7 kołnierz 1 raz ze złożonego materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj zaszewki na przodzie.
 3. Przyszyj listwę ze ściągacza do przodu.
 4. Naszyj kieszeń, układając ją pod spodem przodu.
 5. Zszyj ramiona sukienki oraz środek tyłu.
 6. Wszyj rękawy na otwartych paszkach.
 7. Zszyj rękawy oraz boki sukienki.
 8. Przymierz sukienkę wykonaj ewentualne poprawki.
 9. Wszyj kołnierz, wstaw zamek.