Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 210 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, guziki lub napy, fizelina

Luz: na wysokości  biustu bluzka jest bardzo luźna

Krócej z przodu

Za to z tyłu nieco dłużej. Ot taka sobie bluzeczka krótka. Jedna kieszeń na rękawie. Dwa guziki lub napy wystarczą do zapięcia dekoltu.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Z tyłu też dość spora ilość marszczenia. Dzięki nim bluzka jest naprawdę bardzo luźna. Warto ją uszyć z delikatnej tkaniny, aby pięknie się układała.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód + tył 2 razy układając na złożeniu materiału,
 • 2 przód 1 raz ze złożonego materiału,
 • 3 przód 1 raz układając na złożeniu materiału,
 • 4 tył 1 raz układając na złożeniu materiału,
 • 5 rękaw 1 raz ze złożonego materiału, lub tak jak pokazano na rysunku poniżej, dwa razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • 6 rękaw 2 razy ze złożonego materiału,
 • 7-8 kieszeń na rękawie 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Przyszyj listwy zapięcia do środka przodu.
 3. Odszyj dekolt obłożeniem.
 4. Przymarszcz dół bluzki a następnie doszyj ją do góry.
 5. Zszyj boki bluzki.
 6. Zszyj szwy łączące rękawy a następnie wszyj mankiety. Pamiętaj, że mankiety powinny zostać doszyte do nacięcia zaznaczonego na rękawie. Nacięcie wykończ pliską ze skosu.
 7. Wszyj rękawy do bluzki.
 8. Podwiń dół bluzki.