Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 56: 200 cm.

Dodatki krawieckie: Nici.

Luz: luz na wysokości  biustu -4 cm. Ujemny luz oznacza, że sukienka jest węższa od obwodu biustu. Koniecznie wybierz na nią dzianinę.

Ślicznotka w ciąży

Jak kobieta jest w ciąży, to też powinna ładnie wyglądać. Niezależnie od tego, czym zajmuje się każdego dnia. Nawet do zadań domowych można ubrać kieckę. Szczególnie, gdy jest wygodna. A ta, uszyta z niesamowicie rozciągliwej dzianiny, na pewno w niczym nie przeszkadza.

 Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Marszczenie jest asymetryczne. Pojawia się tylko na jednym boku modelując miejsce na brzuszek. Za to na rękawach marszczenie pojawia się zarówno z prawej jak i lewej strony sylwetki. Ale jeśli komuś, z niewyjaśnionych przyczyn, nie spodoba się marszczenie na rękawie, to na szablonie znajdzie też taki bez tej ozdoby. Tak na wszelki wypadek od razu go dorzucam, aby się nie napracować ponownie z wrzucaniem szablonu na rękaw bez marszczeń.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

 

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,
 • 2 tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • 3 lub 3a rękaw 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • 4 przód + tył 2 razy z pojedynczej warstwy materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z dzianiny.
 2. Zszyj zaszewki na tyle.
 3. Zszyj szew na środku tyłu.
 4. Zszyj ramiona sukienki.
 5. Wszyj listwę wykańczającą dekolt.
 6. Wszyj rękawy.
 7. Zszyj boki sukienki od razu łącząc szew rękawa. Pamiętaj, aby przymarszczyć odpowiednie odcinki do siebie.
 8. Podwiń dół sukienki i dół rękawów.