Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 160 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek kryty dł. 60cm do wszycia na środku tyłu, fizelina (wkład odzieżowy). Podszewka, jeśli zechcesz wszyć ja do tego modelu.

Luz: luz na wysokości  biustu 6 cm.

Rękawy to później

Moja sukienka jest bez rękawów. Bez kołnierzyka. I bez odcięcia pod biustem. I już tłumaczę, co się niebawem zmieni w Waszym przypadku. Na szablonie sukienka przygotowana jest tak, abyście mogły wszyć dla siebie rękawy. I ja Wam te rękawy, pewnie ze dwa różne, niebawem dorzucę. Kołnierzyk też. Cięcia pod biustem nie, bo nie. I w taki oto sposób złożycie sobie sukienkę z HOT18. Każdy w takiej konfiguracji, jaka będzie dla niego najwygodniejsza. Aby na randce było wygodnie i mniej lub bardziej romantycznie.

Cięcia z przodu biegną od rogu dekoltu, przez środek biustu a nastęnie przez talię w dół. I nikną ku bioder. Tak jak kot, który zaczyna się na głowie, biegnie przez tułów i niknie ku końcowi poprzez ogon. Bo ogon właśnie po to jest, aby kot nie kończył się drastycznie, tylko powoli nikł ku końcowi. Dziś po prostu jest dzień artystyczno-literacki, stąd te porównania.

 Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód 1 raz z układając na złożeniu materiału,
 • 2 tył 1 raz ze złożonego materiału,
 • 3 obłożenie przód 1 raz z układając na złożeniu materiału,
 • 4 obłożenie tył 1 raz z układając na złożeniu materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Oklej fizeliną obłożenia przodu, również te krojone z całości przodem nad dekoltem, obłożenia tyłu oraz miejsce wszycia zamka i rozporek z tyłu.
 3. Zszyj zaszewki na środku przodu.
 4. Zszyj zaszewki na tyle.
 5. Zszyj ramiona i boki sukienki.
 6. Wstaw zamek na środku tyłu i zszyj szew pomiędzy zamkiem a rozporkiem.
 7. Zaprasuj i przymocuj rozporek.