Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 70 cm dla długiego rękawa, 35 cm dla krótkiego.

Dodatki krawieckie: Nici.

Czas na rękaw

Oto puzzle do wczorajszej sukienki. Link do niej znajdziecie na samym dole w artykułach powiązanych. Dwa rękawy. Zupełnie inne. Jeden prosty długi z zaszewką. Ten model to dla tych, co ciągle marzną. Drugi krótki z pęknięciem na dole. Który ładniejszy? Ani jeden nie został przyszyty do mojej sukienki. Ten z pęknięciem prezentuje Wam moja zdolna Dajana. Ten długi prosty musicie sobie wyobrazić. Ale co to za zagadka dla tak uzdolnionych krawcowych jak Wy? Długi prosty rękaw z zaszewką to pestka dla Was.

 Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Na pierwszym zdjęciu widzimy zdjęcie z tyłu Dajany. Na drugim z przodu. I teraz już wszystko powinno być gotowe do szycia randkowej sukienki z rękawem. Polecam zerknąć na powyższe zdjęcia w celu sprawdzenia, gdzie przebiega szew rękawa. Tym razem tylko po wierzchu, od spodu nie ma ani jednego miejsca do zszycia. Taki cudny model.

  Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 5 rękaw 1 raz ze złożonego materiału,
  • 6-6a rękaw 1 raz ze złożonego materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. W przypadku rękawa z zaszewką, zszyj zaszewkę, zszyj szwy łączące boki rękawa a następnie wszyj go do sukienki.
  3. W przypadku krótkiego rękawka zszy szew pionowy w rękawie. W tym przypadku biegnie on po zewnętrznej stronie ręki, od ramienia do pęknięcia na dole. Doszj obłożenie dołu. Zapas zamocuj ręcznie do rękawa. Wszyj rękaw do sukienki. W przypadku tego modelu na główce rękawa nie ma wdania. Nie jest potrzebne, rękaw wymodelowany jest poprzez cięcie.