Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 168-32 do 168-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 168-52: 210 cm.

Dodatki krawieckie: Nici, zamek kryty dł. 60cm do wszycia na środku tyłu, fizelina (wkład odzieżowy). Podszewka, jeśli zechcesz wszyć ja do tego modelu.

Luz: luz na wysokości  biustu 6 cm.

To nie jest składak

Do tej sukienki więcej elementów nie będzie. Musicie się pogodzić z tym, co widać. Został z niej chyba tylko kołnierz i cięcie pod biustem. Zaszewki są zupełnie inne, ale kto mi zabroni pokochać piersiowe? Dół też jest zupełnie inny, bo mogę sobie nieco zaszaleć z kontrafałdami. A niespodzianka z tyłu? Pasek z przodu przechodzi na tył i kończy się przy zaszewce. W moim modelu pasek, zarówno ten z przodu jak i z tyłu, zostały skrojone ze skosu. Wszystko po to, aby te niespodzianki w kratkach nie były tak rzucające się w oczy. No bo jak to wygląda, jak krata żyje własnym życiem? No jak? To już lepiej ją porozrzucać specjalnie po sukience tak, aby nic nie pasowało.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Kraciaste marzenie uszyłam na 168 cm wzrostu. Na rozmiar mniejszy niż mój. Dlatego na zdjęciach widoczna jest Dajana, a sukienka poczeka na jedną taką małą zdrajczynię, co wyjechała na jakiś czas na placówkę dyplomatyczną w UK. Więc jak to ta zdrajczyni przeczyta, to niech mnie po powrocie szybko odwiedzi.

Kliknij aby powiększyćKliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1-3 przód 1 raz z układając na złożeniu materiału,
 • 4 kołnierz wierzch 1 raz z układając na złożeniu materiału,
 • 4a kołnierz spód 1 raz z układając na złożeniu materiału,
 • 5-6 tył 1 raz ze złożonego materiału,
 • 7 rękaw 1 raz ze złożonego materiału,

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Oklej fizeliną miejsce wszycia zamka krytego oraz kołnierze.
 3. Zszyj ze sobą dwa elementy tyłu a następnie zaszyj zaszewki na tyle.
 4. Wszyj zamek kryty na środku tyłu a następnie zszyj szew poniżej zamka.
 5. Zszyj zaszewki na przodzie.
 6. Zszyj ze sobą elementy przodu.
 7. Zszyj ramiona oraz boki sukienki.
 8. Wszyj rękawy.
 9. Przymierz, nanieś ewentualne poprawki do modelu.
 10. Przyszyj kołnierz.
 11. Podwiń dół sukienki oraz dół rękawów.