Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 174-32 do 174-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 174-52: 70 cm dla długiego rękawa, 35 cm dla krótkiego.

Dodatki krawieckie: Nici, fizelina (wkład odzieżowy).

Kołnierze też są super

Moja sukienka jest skończona. Nie będę w niej niczego pruć. Ale przyznam szczerze, że ten kołnierz wybrany przez Was mi się nie podobał. Ale ten poniższy mnie nieco zachęca do uszycia kolejnego modelu z takim dekoltem. Więc może sobie sprawię, a Wam już nie pokażę. Inaczej znów będę się musiała napracować przy szablonach. A czego oczy nie widzą tego krawcowej nie żal, prawda?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Pierwszy kołnierz z tyłu będzie wysoko zasłaniał szyję. Z przodu wszyjecie go do dołu dekoltu w sukience dokładnie w miejcu nacinka na kołnierzu. Ale kołnierz jest dłuższy, wszyjecie go aż do nacinka, który na sukience oznaczał środek biustu. I właśnie dlatego na środkowym zdjęciu zaznaczyłam Wam czerwoną linią, gdzie znajduje się, orientacyjnie, dekolt sukienki. Fajny kołnierz, prawda?

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Drugi kołnierz wyprofilowany został tak, aby by po prostu leżącą na sukience ozdobą. Z tyłu zasłania znacznie mniej szyi a z przodu sięga jedynie do rogu dekoltu w sukience. To wszystko, co pragnę Wam o nim opowiedzieć. A Wy, w razie potrzeby, zmienicie sobie jego szerokość odrobinę. Albo rogi. Albo zupełnie go zignorujecie i wybierzecie ten powyższy. Jak kto woli.

Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Na niej bowiem został umieszczony kontrolny kwadrat o wymiarach 10x10 cm. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku posiada on dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź  ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Kliknij aby powiększyć

Tylko zalogowani papaverowicze mogą pobierać wykroje. Zaloguj się lub załóż konto

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

  • 7 kołnierz pierwszy 4 razy z pojedynczej warstwy materiału, na zdjęciach kołnierz wycięty z denimu
  • 8 kołnierz drugi 4 razy z pojedynczej warstwy materiału, na zdjęciach kołnierzy wycięty z szarej tkaniny

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

  1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
  2. Podklej kołnierze fizeliną.
  3. Przyszyj kołnierz do sukienki.