Dostępne rozmiary:  Jeśli chcesz przypomnieć sobie naszą tabelę rozmiarów, zajrzyj tutaj. Ten model został przygotowany  w rozmiarach 156-32 do 180-52.

Materiał: szerokość 150 cm, długość dla rozmiaru 52: 150 cm. 

Dodatki krawieckie: Nici,  fizelina

Luz: na wysokości  talii 1 cm.

Ukradziony szew

Proszę bardzo. Dziś daję Wam szablon spódnicy. Ale nie dam Wam wszystkiego. Co to to nie. Nie dam szwu bocznego. Zabieram i już! Oglądamy sobie spódniczkę na naszej wychudzonej Dajanie dookoła. Na początku z przodu, szwu nie widać. Potem z boku, szwu nadal nie widać. Potem znów bok, tyle, że widok z tyłu, też bez pionowego szwu bocznego. A potem jeszcze tył i widok na zaszewki i godet umożliwiający wchodzenie do autobusu niskopodłogowego. A szwu pionowego jak nie było, tak nie ma. Nie dam i już! Tylko zaszewki z przodu nieco dziwaczne, bo sięgające aż do godetu z tyłu pełniącego funkcję rozporka. I zaszewki z tyłu całkiem przewidywaln w komplecie z miejscem na zamek. Musi Wam wystarczyć taka konfiguracja.

Kliknij aby powiększyć  Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć Kliknij aby powiększyć

Teraz rzecz najważniejsza, czyli wykrój do pobrania.

Wydrukuj go i spraw sobie nowy ciuszek. Pamiętaj jednak, iż wykrój ten służyć ma Twojej osobistej przyjemności. Wszelkie prawa do niego są zastrzeżone przez nasz portal. Tłumaczenie, przedruk, powielanie oraz szycie na podstawie zamieszczonych wykrojów konfekcji w celach handlowych bez zezwolenia przez www.papavero.pl zabronione. Papavero.pl nie ponosi odpowiedzialności za szkody powstałe na skutek użycia niewłaściwych materiałów, niezgodnych z instrukcjami wykonania modeli oraz za nieprawidłową, nieodpowiadającą intencjom papavero.pl interpretację prezentowanych modeli i fasonów.

Na początek pobierz wykrój. Wydrukować możesz go za pomocą zwykłej domowej drukarki na kartkach papieru w formacie A4. Po wydrukowaniu arkuszy A4 musisz ułożyć je na dużym stole lub podłodze według poniższego wzoru, skleić taśmą klejącą a następnie wyciąć poszczególne elementy. Prawda, że proste? Nie musisz męczyć się z przerysowywaniem, nie musisz pamiętać o naniesieniu wszystkich znaczników gdyż zrobiliśmy to za Ciebie. Teraz wystarczy poszczególne części wykroju ułożyć na tkaninie i przystąpić do krojenia. Nie musisz nawet martwić się o dodatki na szwy i podłożenia, zostały one uwzględnione już na wykroju, tkaninę tniesz po prostu wzdłuż brzegów wykroju, i gotowe!

model-0573.jpg

Spódnica z interesującymi cięciami i pięknym warstwowym godetem z tyłu

Typ licencji

wzrost rozmiar cena
150 1 pobranie
156 1 pobranie
162 1 pobranie
168 1 pobranie
174 1 pobranie
180 1 pobranie
186 1 pobranie

Opcje zaawansowane

UWAGA: wydrukuj najpierw pierwszą stronę! Obok marginesów zostały naniesione wymiary prostokąta wewnątrz nich. Sprawdź linijką, czy na Twoim wydruku wewnętrzny obszar ograniczony marginesami posiada dokładnie te wymiary. Jeśli nie, sprawdź ustawienia drukowania na swoim komputerze, gdyż mogą one mieć wpływ na rozmiar wydruku. Jeśli wszystko jest w porządku, wydrukuj wszystkie strony z wykrojem.

Krojenie to najprzyjemniejsza część.

Poniżej, dla ułatwienia procesu krojenia, znajdziesz spis elementów, informację ile razy należy je wykroić z materiału oraz rysunek ilustrujący przykładowe ułożenie elementów na materiale.

Kroimy następujące części z materiału:

 • 1 przód + tył 1 raz z pojedynczej warstwy materiału,
 • 2 przód + tył 4 razy z pojedynczej warstwy materiału,
 • 3 godet tył 3 razy z pojedynczej warstwy materiału, pamiętaj, aby każdy godet miał inną długość. Na szablonie znajdują się odpowiednie linie do skrócenia każdego kolejnego elementu.

Kliknij aby powiększyć

Przepis szycia.

Przepis szycia pomoże początkującym osobom przy tworzeniu nowej części garderoby. Oto kolejne etapy pracy z powyższym modelem.

 1. Wytnij wszystkie elementy z tkaniny.
 2. Wzmocnik fizeliną pasek.
 3. Zszyj zaszewki na elemencie numer 1. Zarówno te z tyłu jak i te długie wygięte z przodu.
 4. Przyszyj pasek do spódnicy.
 5. Wszyj zamek. Zszyj szew poniżej zamka.
 6. Przygotuj godet. W tym celu wytnij trzy elementy. Na szablonie znajduje się tylko jeden, ale zaznaczone zostało o ile skróciłam kolejne godety. Po prostu ciachnij szablon w wyznaczonym miejscu i wytnij tkaninię wzdłuż tego cięcia. Dwa wierzczhnie godety podwiń na 1 cm. Naszyj je na największy godet. Od tej chwili traktuj je jako jeden element.
 7. Wszyj godet do spódnicy.
 8. Podwiń spódnicę.

Realizacje projektów

W tym miejscu możesz samodzielnie dodać zdjęcia wykonanych przez Ciebie prac, które z przyjemnością obejrzymy

100% (10 głosów)
94274 wyświetlenia